Design v nejlepších letech

Výstava

Je velký rozdíl, jak se stárne Čechům a jak je ke kultuře stárnutí přistupováno v zahraniční. Existuje už ale řada možností, jak vytvořit prostředí, ve kterém bude stárnutí mnohem příjemnější. Právě ty představí výstava „Design v nejlepších letech“. Jejím leitmotivem je otázka přístupného prostředí bydlení, produktového, obalového a grafického designu určeného jak pro ty, kteří mají různá omezení, tak pro osoby, kterým bariéry vytváří špatně koncipované prostředí. Výstava má být inspirací pro designéry, ale také pro nás všechny, kteří se můžeme zasloužit o to, aby naše prostředí bylo příjemnější a ve stáří přístupnější.
Kurátoři výstavy: Päivi Tahkokallio, Veronika Loušová.

Vernisáž výstavy se uskuteční 17. září v 18h v GALERII/CZD, kde bude k vidění až do 1. listopadu 2013. Poté zahájí své putování po regionech ČR.

Ocenění Equal design Award
V rámci vernisáže výstavy „Design v nejlepších letech“ bude slavnostně předáno ocenění za přínos v oblasti šíření přístupného designu v ČR za rok 2013 – Equal Design Award, vybrané odbornou porotou vedenou architektem a programovým ředitelem festivalu reSITE Osamu Okamurou.

Vernisáž výstavy je součástí Týdne přístupného designu. O jeho programu se můžete dozvědět na stránkách www.equaldesign.cz.
Vrcholem týdne přístupného designu je akce Design seniorům v rámci Zažít město jinak. Zapojte se s námi!
https://www.facebook.com/events/366589366777067/

Projekt podporují: Ministerstvo kultury, Magistrát hlavního města Prahy, Městská část Praha 1.

Partneři výstavy:
Raiffeisen stavební spořitelna, Blum.

Partneři programu: Národní technické muzeum, Automat, Zažít město jinak, Středisko sociálních služeb, RERA, O2, Think Big, IKEA.

Mediální partneři: Made by Vaculík, Lidovky.cz, ArtMap, Designportal, DesignMagazin, NFA, Radio Wave, Senivia, Aero, Světozor, STUDENTA, StudentPoint.

Partneři doprovodného programu: kavárna Šlágr, Heineken.

Vizuální styl a grafika:
Adam Uchytil
http://adam.uchytil.info/

Instalace výstavy:
Editarchitects
www.editarchitects.com

Termíny