Lidové stavby známé neznámé – Zlínský kraj

Volný čas

Ústřední akcí Roku lidové architektury Čech, Moravy a Slezska 2013 ve Zlínském kraji budou ve dnech 20.-22.9.2013 Dny lidových staveb a lidové kultury Východní Moravy ve Vlčnově. Tyto dny budou zahájeny ve spolupráci s Klubem sportu a kultury ve Vlčnově 20.9.2013 v 17:00 hod v místní Galerii na Měšťance vernisáží výstavy „ Lidové stavby známé, neznámé – Zlínský kraj“.


Výstava by měla být prezentací nejenom toho nejhodnotnějšího, co zůstalo zachováno v našich obcích, ale i ukázkou méně známých, nicméně rovněž hodnotných staveb, které se dochovaly v autentické podobě až do dnešních dnů.

Dne 22.9.2013 pak bude v rámci Dnů lidových staveb a lidové kultury Východní Moravy ve Vlčnově navázáno Dnem otevřených dveří památek s možností prohlídky „pokladů“ Vlčnova, protože kulturní tradice obce spočívají nejenom v oblasti kultury duchovní, ale také ve hmotném dědictví. V době od 13 do 17 hod. bude možno zhlédnout v rezervačním areálu vinohradnické stavby, usedlosti čp. 57, 739 nebo čp. 65 s Muzeem lidových pálenic. V této poslední jmenované usedlosti pořádá Klub sportu a kultury Vlčnov od 14 hod. také „IX. Košt vdolečků“, kde bude možné ochutnat vdolečky nejen z Vlčnova, ale i z jiných slováckých obcí.

Pozvánka na vernisáž ke stažení: PDF (zájemci o účast musejí předem potvrdit účast mailem).

Více o Roku lidové architektury v NPÚ.

Rok lidové architektury 2013 ve Zlínském kraji (22.8.2013)

Termíny