Audiovizuální workshop - Jak vytvořit film

Kurzy, vzdělání, konference

 

KDY: 9. 11. 2013 od 14 do 18 hodin

KDE: Police nad Metují, prostory Pellyho domů a uč. č. 304

KURZOVNÉ: 250 Kč (zahrnuje i občerstvení)

LEKTOR: p. Vladimír Beran

* Maximální počet účastníků kurzu je 10. V případě naplnění workshopu 9.11. je možnost otevření druhého semináře se shodnou náplní ještě 23.11.2013.

Nahlášení i úhrada kurzovného probíhá na IC v Pellyho domech.

Workshop je určen všem zájemcům o tvorbu domácího videa, kteří ve čtyřhodinové lekci získají základní znalosti a dovednosti při práci s videokamerou, importem dat do počítače a jejich zpracováním ve
střihovém programu.
V první části semináře se seznámí se základními manuálními funkcemipřístrojů - ostření, expozice a vyvážení bílé - a situacemi, kdy je využít, případně kdy pracovat v automatickém režimu, včetně ukázek.
Ve druhé části následuje snímání připravených situací se zaměřením na práci s kamerou s využitím manuálních i automatických funkcí - držení, švenk (panoráma), kompozice, zoom, různé světelné podmínky.
Třetí část uzavře celý produkční řetězec importem dat do PC, jejich
organizací a zpracováním. Ve střihovém programu bude představena jeho filozofie a základní funkce. Každý si svoje záběry sestříhá do krátkého "filmečku" a opatří ho úvodním a závěrečným titulkem.
Účastníci z workshopu odejdou vybaveni základními kompetencemi, které jim umožní vyvořit krátký film z několika záběrů včetně sestřihu, ozvučení a exportu do výsledného formátu připraveného k distribuci na internetu. A jako bonus vlastní "dílo" k tomu.

Kompletní program Polických divadelních her naleznete ZDE.

Polické divadelní hry se uskuteční s finanční podporou Královehradeckého kraje.

Termíny