KOUPELNY PART II: KRÁSA / Ryba řvoucí o.s.

Divadlo

Jedinečná podívaná do jiných světů a cizích bytů. Druhý díl koupelnového seriálu, ve kterém hlavní hrdinky mutují čistou krásu.

Koupelna je místo spjaté s očistou a zkrášlováním těla. Autoři představení Koupelny part II: Krása vychází z fascinace leckdy absurdním světem iluzí kosmetického průmyslu. Specifická estetika kosmetických výrobků je inspiruje ke hře, ve které transformují objekty denní potřeby a dávají jim nový tvar a jiný význam. Vytváří tak surreálný svět originálních výtvarných vizí, kde se krása zjevuje v mnoha podobách a návody na obalech šamponů a kosmetických kapesníčků se dají luštit na tisíce různých způsobů. V druhém díle tentokrát i v holešovických koupelnách.

 

Inscenace Koupelny part II: Krása vychází z řady výtvarně-divadelních performancí

v koupelnách soukromých bytů v Čechách a ve Francii, které vznikly v letech 2009-2011.  Výsledky těchto experimentů autoři nyní dále rozvíjí i mimo prostory koupelen. Prvním pokusem byla inscenace Koupelny part I: Mýdlo zabývající tématem intimity v rámci divadelního prostoru. V druhém díle Koupelen se Ryba řvoucí vydává objevovat nové přístupy. Spolu s diváky navíc zamíří přímo do holešovických bytů a na pavlače samotného Alfreda ve dvoře.

 

Skupina Ryba řvoucí vznikla v roce 2009. Je složená převážně ze scénografů, kteří postupují cestou kolektivní tvorby s důrazem na vizuální složku, práci s materiálem, performance a stylizaci výsledného tvaru představení. Stěžejní aktivitou skupiny  je projekt  „Koupelny" v České republice a ve Francii. V současné době pořádá také festival alternativní hudby Listopadové kozelce (Praha – Litomyšl) a sympozium hudby a land artu podél vlakové trati nazvaný „Lokálka“ (Vysoké Mýto – Litomyšl).

Představení je součástí rezidenčního programu Motus, produkce divadla Alfred ve dvoře v roce 2013.

 

 

Účinkují

Podpořili:

firma Botanicus, Melitrade,  Jika koupelny, velkoobchod drogerie Lebeda & Janeček a VELVET International, s.r.o.

Koncepce: Tereza Benešová, Aňa Šebelková, Sofia Adamová, Anežka Kalivodová, Barbora Šimková, Lucie Wildtová, Tereza Koníčková, Michael Cáb

Scénografie: Tereza Benešová

Světla: Matěj Beneš

Hudba: Michael Cáb, Jan Popelář

Technická podpora: Matěj Beneš, Julien Magnan

Produkce: Helena Čtyroká

Video: Zdenek Durdil 

Účinkují: Sofia Adamová, Anežka Kalivodová, Aňa Šebelková, Barbora Šimková, Lucie Wildtová, Heather McGadie, Tereza Koníčková

Termíny