XIII. výstava exotických rostlin

Výstava

Od 4. do 8. září se v prostorách muzejního výstavního sálu koná v pořadí již třináctá výstava exotických rostlin Ivany a Jiřího Jandových.

Letošní přehlídka exotických rostlin bude jakýmsi ohlédnutím za třiceti lety jejich sukulentářské záliby. Návštěvníkům budou prezentovány jednotlivé skupiny rostlin, které je za ta léta zaujaly, mnohé z nich je provázejí po celou dobu.

Výstava bude rozdělena na menší celky, věnované například různým druhům tlusticí, nebude chybět ani expozice echeverií, pryšců rodu Euphorbia, madagaskarských „lidožravých“ stromků rodu Uncarina, a samozřejmě také adenií s různými barvami květů a tvary kmenů.

Návštěvníci uvidí také všechny nejstarší rostliny rodu Trichodiadema, z nichž některé s Jandovými žijí více jak pětadvacet let, a přesto by se stále bez problémů vešly na okenní parapet.

Speciální pozornost bude věnována rostlinám Kanárských ostrovů, samozřejmě nemohou chybět kaudexy, pachypodia, sukulenty s léčivými účinky a mnoho dalších skupin sukulentních rostlin.

K tomu všemu samozřejmě patří i pestrobarevné sukulentní zahrádky, miniaturní stromečky i krajinky z nich sesazované do malých keramických misek.

Nebudou chybět ani tradičně nádherné kaktusy ze sbírky Václava Navrátila.

 

Ivana a Jiří Jandovi budou po celou dobu trvání výstavy přítomni, a v případě zájmu budou návštěvníkům zodpovídat veškeré jejich pěstitelské dotazy.

Stejně jako v předchozích letech je výstava je prodejní – přijďte se podívat!          

Termíny