Mistrovství Evropy Mažoretek

Volný čas, Hudba, Sport, Pro děti

Ve dnech 30.8. – 1.9.2013 se v prostorách brněnského výstaviště v pavilonu P uskuteční XV.  Mistrovství  Evropy mažoretek  asociace EMA. Jedná se o akci s mezinárodní účastí, která je zaměřená na vynikající sportovní výkony těch nejkvalitnějších souborů ze šestnácti evropských zemí. O vysoké kvalitě tohoto šampionátu svědčí i to, že do České republiky se tato vrcholová soutěž dostala opět po třinácti letech. Tato soutěžní přehlídka krásy a umění bude probíhat nepřetržitě po dobu tří dnů, kdy čtvrtý den je věnován oficiálním tréninkům.

      Toto Mistrovství Evropy je záležitostí pouze dívek, které zde soutěží o ty nejcennější kovy ve třech věkových kategoriích. Právě pro to, že hlavní kategorií je věková kategorie 16 a více let je divácká kulisa složená převážně z mužské části populace.

      Tato akce se koná pod záštitou Primátora města Brna Romana Onderky ,  za podpory města Brna a Jihomoravského kraje, ale i přes pomoc těchto institucí se nám nedostávají finanční prostředky na zajištění a zdárný průběh akce.

      Na soutěžním klání se představí více než 100 tanečních souborů ,  což znamená účast tří tisíc soutěžících. 

Termíny