PŘIJĎTE SI DO AFI PALÁCE PRO PODPIS SLAVNÝCH ČESKÝCH HOKEJISTŮ

Volný čas

Již tuto středu 28. srpna 2013 budou mít nejen hokejoví fanoušci a nadšenci jedinečnou příležitost získat v AFI Paláci podpis některého hokejového hráče, který se zúčastní turnaje Czech Hockey Games v Pardubicích. V AFI Paláci se představí hokejisté Petr Čáslava, Petr Koukal, Jakub Nakládal a Tomáš Rolinek.  Během odpoledne se návštěvníci AFI Paláce mohou těšit na střelbu na branky, malování na obličej nebo na soutěže o suvenýry České hokejové reprezentace a vstupenky na České hokejové hry v Pardubicích.  Program začne ve 14 hodin, samotná autogramiáda v 15 hodin. 

Autogramiáda hokejistů se koná u příležitosti výstavy fotografií Jiřího Koliše, která mapuje cestu českých hokejistů za zlatem na olympijských hrách v Naganu v roce 1998. Fotografie Jiřího Koliše zobrazují hokejisty nejen během turnajů v Japonsku, ale také při bouřlivých oslavách na Staroměstském náměstí v Praze.  

Výstava v prostorách AFI Paláce byla uspořádaná u příležitosti 15. výročí hokejového triumfu v Naganu a k vidění zde bude až do konce srpna. Umístění výstavy právě v AFI Paláci v Pardubicích souvisí také se zahájením olympijské sezony turnajem reprezentačních výběrů Finska, Ruska, Švédska a České republiky. Místem konání hokejových her budou totiž letos po třech úspěšných brněnských ročnících právě Pardubice. XXII. zimní olympijské hry se uskuteční v ruském Soči v roce 2014.  

Jiří Koliš je český fotograf, který se věnuje tzv. užité sportovní fotografii. Fotí sportovní disciplíny jako je hokej, veslování, golf, zachycuje dění na letních a zimních olympiádách nebo fotí pod vodou. Bohatá je také jeho sbírka reprodukcí historických sportovních fotografií. Koliš spolupracuje při vytváření fotografických publikací a knih, spolu s přáteli založil nakladatelství PETIT.   

Nagano 1998

Japonské město Nagano na ostrově Honšú se stalo dějištěm zimních olympijských her v roce 1998. Tenkrát se Mezinárodní olympijský výbor dohodl s IIHF (Mezinárodní hokejová federace) a NHL (Národní hokejová liga) na tom, že nejslavnější ligová soutěž bude poprvé v historii přerušena, aby na olympijském turnaji mohli startovat světoví hráči hrající v této lize. Experti očekávali, že se o zlato utkají Američané s Kanaďany, jisté šance měli i Rusové.  Vítězství českého týmu v tomto turnaji tedy překvapilo a je právem považováno za jeden z největších úspěchů české hokejové historie.  

www.afi-palac.cz

Kontakty

www.afi-palac.cz

Termíny