Marie Nostitzová - Akvarel jako svědek

Volný čas, Pro děti

Na zámku v Hořovicích (okr. Beroun) v těchto dnech vrcholí přípravy unikátní výstavy akvarelů malířky a české rodačky Marie Nostitzové. Na výstavě, která bude zahájena 31. srpna, se sešla díla zapůjčená ze soukromých sbírek nejen z Čech, ale i z Francie, Itálie, Německa a Rakouska.


http://www.zamek-horovice.cz/

Výstava poprvé nabídne návštěvníkům možnost seznámit se s celým dílem Marie Nostitzové prostřednictvím těch nejlepších akvarelů z let 1925–1975. Zároveň výtvarným způsobem dokumentuje život rodiny Nostitzů a jejich blízkých, v období První republiky, druhé světové války a následné emigrace.

„Její dílo je veřejnosti známé jen díky několika akvarelům, na nichž zachytila interiéry českých zámků, téměř nic se však nevědělo o jejím životě a další tvorbě. Jsem proto ráda, že můžeme výstavu uskutečnit právě v Hořovicích, kde Marie Nostitzová vytvořila mnoho krásných děl,“ doplňuje k výstavě její neteř Mathilda Nostitzová, známá mecenáška a patronka zrakově postižených, která celý projekt iniciovala.

Společně s výstavou vyjde doprovodná publikace, která nabídne nejen řadu informací o životě a díle autorky, ale také reprodukce akvarelů, jež nebudou na výstavě k vidění.

Kontakt:

Jan Štěpánek

tel.: +420 605 875 128

e-mail: jan@janstepanek.com

Výstava je součástí I. prohlídkového okruhu

Termíny