RATATAFEST KLÁSKŮV FESTIVAL

Hudba

 

Skupinu  Karamel  jsem v osmdesátých  letech  zakládal  právě  s Pavlem  Klasem. A řízením osudu se na konci svého života ocitl v obci Zbrašín. Po jeho tragické smrti se na návsi konala tryzna v podobě koncertu, které se zúčastnila desítka muzikantů. To dalo podnět ke vzniku loňského prvního ročníku festivalu.

V letošním roce jsme v obci založili neziskovou organizaci KLASIKA a já jsem byl opět  pověřen  dramaturgií  festivalu.  Jako  muzikantovi  mi  nedělalo potíže  oslovit  své kolegy – jedná se o prestižní akci – bez nároku na honorář. To neznamená, že utrpí kvalita – zaručuji Vám, že právě naopak! Vy, kteří stejně jako já odsuzujete hudební stereotyp našich médií budete velmi mile překvapeni pestrostí a kvalitou vlastní tvorby mnou vybraných souborů, stejně jako virtuozitou mnoha ze zúčastněných muzikantů. Za to opravdu ručím, stejně jako za kvalitu ozvučení akce. Milovníci kvalitního soundu si opravdu přijdou na své! V poslední době zcela revolučně vítězí na světových výstavách předních audiofirem aparatura KV2-audio českého tvůrce Jirky Krampery, která vyniká při minimálních rozměrech neskutečnou silou a čistotou zvuku. Je pravděpodobné, že v ústeckém kraji bude mít premiéru právě ve Zbrašíně.

Ještě  závěrem,  úmyslně  nevybírám  revivalové  kapely,  ani  kapely  s převzatým repertoárem. Výše uvedené kapely jsou opravdu originál!

Více informaci naleznete na stránkách  www.karamelrock.cz. Těším se na setkání s Vámi posluchači a předem děkuji případným sponzorům, bez nichž by to ani nešlo!

Jménem pořadatelů Petr Čejka

Účinkují

Joe Purple Louny

Beruška Louny

Out Cry Jičín

Vejfuk Praha

Extempore Praha

Stará Škola Ústí nad Labem

Moped Praha

Abi Gail Jihlava + Iva Hajnová j.h.

Wrata Kojetice

Barruth Louny

JamDay Praha

Karamel rock Praha + Andrea Gotthard j.h.

George & Beatovens s Karlem Kahovcem a Viktorem Sodomou

Termíny