DOŽÍNKY 2013 KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE

Výstava, Volný čas, Hudba

Tradiční oslavy sklizně a zemědělství Královéhradecké krajské dožínky se letos 13. a 14. září uskuteční podruhé na prostranstvích u Flošny a před malšovickým fotbalovým stadionem v Hradci Králové.

 

 

Návštěvníci se mohou těšit na výstavu zemědělské techniky a hospodářských zvířat, hudební a divadelní produkce, ochutnávky regionálních potravin či dožínkové trhy. 

 

 

Každoročně navštěvuje krajsé dožínky desetitisíce lidí.

 

 

Dvoudenní dožínky zahájí DEN ZEMĚDĚLSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE. Během něj se uskuteční prezentace nejnovější zemědělské techniky, se kterou se budou moci seznámit žáci a studenti základních a středních škol. V sobotu pak proběhne tradiční hlavní program s bohatými doprovodnými akcemi: koncerty kapel, vyhlášení krajské soutěže POTRAVINÁŘ ROKU, ” uvedl královéhradecký hejtman Lubomír Franc, pod jehož záštitou se letošní krajské dožínky konají.

 

 

Letošních dožínek, na kterých se tradičně představují stovky zemědělců a vystavovatelů, se na pozvání královéhradeckého hejtmana zúčastní místopředseda banskobystrického kraje. Součástí programu dožínek jako i v minulých letech bude slavnostní kočárový průvod, samozřejmě přivítáme i polské kolegy maršálka a vojvodu z Dolnoslezského vojvodství. Záštitu nad letošními dožínkami převzal i primátor města Hradec Králové Zdeněk Fink a ministr zemědělství Ing. Miroslav Toman, CSc..

Kontakty

www.dozinky.cz

Termíny