XX. MIKULOVSKÉ VÝTVARNÉ SYMPOZIUM

Výstava, Volný čas

Datum: 17. 8. 2013
Místo konání: zámek MikulovS
ympozium „dílna“ se za 20 let existence zasloužilo o vznik řady vynikajících  výtvarných děl a město pořádáním této akce získalo unikátní reprezentativní kolekci současného výtvarného umění. Letošní jubilejní ročník přivede významné osobnosti současné výtvarné scény a získal také podporu Ministerstva kultury.

 

 

Akci po celou dobu trvání doprovází i bohatý umělecký program, například projekce, koncerty a menší výstavy, který dle konceptu kurátora proběhne vždy každou sobotu v průběhu konání akce.

 

 

Slavnostní zakončení „dílny“, spolu s vernisáží výstavy vytvořených děl a koncertem se bude konat 17. srpna v prostorách mikulovského zámku.

 

 

Kurátorem 20. ročníku sympozia je mikulovský rodák, výtvarný umělec,hudebník a umělecký organizátor Libor Lípa, který pojal dvacátou „dílnu“ jako „kurátorskou“. To znamená, že jeho účastníky budou kurátoři předchozích devíti ročníků.  Mezi nejznámější hosty patří fotograf Antonín Kratochvíl, nositel cen World Press Photo a Czech Press. 

 

 

Dalšími účastníky sympozia jsou výtvarník Jiří David, který patří k vůdčím postavám postmoderny; akademická malířka Margita Titlová Ylovsky; sochař Jiří Sobotka; Eva Eisler, vedoucí ateliéru K.O.V (koncept-objekt-význam) na pražské VŠUP, která se plynule pohybuje mezi sochařstvím, architekturou, designem a kresbou. Pracuje se základními geometrickými tvary a nebojí se experimentu v poloze volných instalací. Zástupcem videoartu a multimediálních vyjádření bude Petr Zubek společně s konceptuální umělkyní Milenou Dopitovou, jejíž díla jsou sociálně zaměřena. Kurátor vyzval ke spolupráci také Jiřího Ptáčka a Martina Dostála, teoretiky umění, kteří na mikulovské „dílně“ působili v uplynulých dvou letech.

Termíny