Kloboukový průvod

Volný čas, Hudba, Pro děti, Turistika
Fantasijní průvod v kloboucích ke "Kamenům přání" sochaře Lubo Kristka. Symbolické vkládání svitků s přáními poutníků do sochy. Tři nejkreativnější klobouky budou zvěčněny v knize. Petr Váša (fyzické básnictví) , Lukáš Svoboda (violoncello), Marek Švestka (kontrabas), Pavlína Švestková (zpěv)... Vložte svá přání do magického artefaktu z balvanů, pocházejících od pramene Moravské Dyje. Připojte se ke Kloboukovému průvodu vlastní kloboukovou kreací! Průvod vychází od obecního úřadu ve Starém Hobzí (jen 9 km od Dačic) - GPS: 49°0'47.409"N, 15°27'6.648"E. 

Půjde se ke "Kamenům přání", skulptuře ze sedmi balvanů, kterou vytvořil surrealistický sochař, malíř a performer Lubo Kristek. "Kameny přání" jsou druhým zastavením Kristkovy podyjské glyptotéky, unikátní trojstátní výtvarně-filosofické trasy poutních míst po toku řeky Dyje. 

Ve vokálně-hudebních vstupech se představí fyzický básník a experimentátor Petr Váša, violoncellista Lukáš Svoboda, kontrabasista Marek Švestka, zpěvačka Pavlína Švestková a Červochod dlouhý. 

U kamenů budou poutníci symbolicky vkládat svá přání zapsaná na svitky do otvorů v artefaktu. Tři nejkreativnější klobouky (i s majiteli) budou zvěčněny v pamětní publikaci, která bude vydána na podzim.
Účinkují

Petr Váša, Lukáš Svoboda, Pavlína Švestková, Červochod dlouhý...

Termíny