Grabštejnské Létohrátky

Divadlo, Volný čas, Hudba

akce konaná vždy na počátku srpna na hradě Grabštejně, kus za Libercem v Trojzemí Česka, Německa a Polska.

Tradiční festival divadla, hudby, šermu, pohádek a řemesel se tu koná letos podvacáté, s jedinou výjimkou již od roku 1993.

Letošní program vychází z toho nejlepšího, co se v uplynulých letech na Grabštejně hrálo, ale jako již tradičně, je polovina vystupujících na Grabštejně nováčky. Ne snad úplnými, vždyť se často jedná o umělce, kteří hráli na prknech a pouliční dlažbě téměř celé Evropy.  Letos vás tedy čeká   Vojta Vrtek, Divadlo Já to jsem -V. Marčík ml. a Adam Berger, Ponožky pana Semtamťuka, Pepa Nos, Šermíři Askalon, loutkář Matěj Kopecký a také prohlídky všech možných a nemožných prostor hradu se všemi možnými a nemožnými průvodci a postavami....

        Samostatným programem se připojují také vojáci z Grabštejna. Strážci Grabštejnského arzenálu předvedou svoji techniku a techniku svých kolegů chemiků z Liberce a vojenské policie, ale hlavně své čtyřnohé pomocníky. Ti často ve spojení se svými pány umí zcela roztodivné věci a kousky, s kterými jezdí dnes vlastně téměř po celé Zeměkouli. Na Grabštejně předvedou také své jedinečné kynologické muzeum, pamatující již hodně staré časy, jakož i nejmodernější veterinární zařízení, které si téměř v ničem nezadá s léčebnými ústavy pro léčení lidí.

                Samozřejmostí jsou také prohlídky zrekonstruovaného hradu od nejhlubšího sklepení po ochoz věže. Návštěvník si může vybrat průvodce podle svého přání. Od zážitkové prohlídky se sv. Barborou Grabštejnskou, až po postavičky nejroztodivnější z Grabštejnské osádky.

                Veřejnosti přístupná bude i ekologická výstava Fasci Natur v podstřeší hradu  se svými hejblátky, mechanickým ptactvem a dalšími roztodivnostmi, kterými ji tvůrci vybavili.

 

Datum konání: 3. 8. 2013 - 4. 8. 2013 začátek od 10:00

Místo konání: Hrad Grabštejn, , 46334 Hrádek nad Nisou

Cena: 100 Kč, s koncertem Pepy Nose 120 Kč

Účinkují

Vojta Vrtek, Divadlo Já to jsem -V. Marčík ml a Adam Berger, Ponožky pana Semtamťuka, Pepa Nos,... 

Termíny