Loket hostí mistrovství světa v motocrossu

Volný čas, Hudba, Sport

Svátek všech fanoušků motocrossu se neúprosně blíží. První srpnový víkend 2.-4.8.2013 se v areálu Loketských serpentin pojede dlouho očekávaný závod Mistrovství světa v motocrossu ve třídách MX1 a MX2. Milovníci adrenalinu, proudící energie a řvoucích motorů se mohou těšit nejen na přední Monster riders z celého světa, ale i třídenní party v MX FAN ZONE, která bude po celou dobu akce zdarma nabízet pořádně našlápnuté hudební vyžití.

Do Karlovarského kraje zavítají jezdci z celého světa. Mezi nimi budou i Monster riders, kteří přijedou ukázat, zač je toho v motocrossu loket. V třídě MX1 k nim patří např. známí Francouzi Gautier Paulin a Steven Frossard, v třídě MX2 zase Švýcar Arnaud Tonus, Francouz Christophe Charlier, Brit Tommy Searle, Ital Alessandro Lupino a další.

Mistrovství světa v motocrossu odstartuje již v pátek doprovodným programem v PARTY ZONE MX. Vkročíteli do této zone, naplno vás smete adrenalinová vlna, z níž nebude úniku a Monster drinky tady potečou proudem. Další den se už naplno rozjedou kvalifikace ve třídách MX1 a MX2. Stejně jako v loňském roce bude součástí mistrovství závod ze série podniků EMX250, který letos obohatí i třída EMX125. Semifinálové jízdy proběhnou v pozdním sobotním odpoledni. Neděle bude ve znamení adrenalinu a velkého finále. Po zahřívacích jízdách nastane čas finále EMX125 a EMX250, a také souboj dne, kde se mezi sebou utkají rideři celkem ve čtyřech závodech tříd MX1 a MX2. Ti nejlepší z nejlepších budou odměněni vítězným pohárem omamnými Monster Girls.

Po celou dobu závodu bude návštěvníkům i dalším zájemcům ZDARMA k dispozici PARTY ZONE MX Loket, kde se už od pátečního odpoledne rozzvučí reprobedny a rozehraje fér play v game zone se stolním fotbálkem a flippery. FAN ZONE nenabídne jen vychlazené drinky. Večer to totiž naplno rozjede hardcore-rapová kapela Censoreshit a poté punk-rockoví Pipes and Pints. Štafetu přebere DJ Lucky Boy, který bude hrát až do rána.

Termíny