Mistrovství světa ve střižbě po druhé v ČR

Sport

Rok je za námi a na dveře klepe již druhý ročník ojedinělé akce Mistrovství světa ve střižbě. Tentokrát si své síly v této netradiční disciplíně poměří Jiří Ježek, Tomáš Plekanec, Jiří Tlustý, Vavřinec Hradílek a další. Letos nově v Televizním klubu Rohlík 26. 7. 2013 od 20:00. Ti nejlepší “střižbaři” se mohou těšit na parádní kite od partnera akce Sportmall.cz a další atraktivní dárky od partnerů akce.
Sportovní osobnosti, ale i desítky bezejmenných nadšenců budou bojovat o zlatou medaili v turnaji mistrovství světa ve Střižbě - kámen, nůžky, papír (world championship cutting).
Možná si říkáte, že je to hračka, ale není to docela pravda. Střižba vyžaduje skloubit dávku psychické odolnosti, fyzické připravenosti a dokonalého taktického plánu. Organizátoři mistrovství burcují pasivní diváky k účasti: „Vyhrát může každý“.
Kompletní program, startovní listinu a podrobnější informace najdete na oficiálních internetových stránkách www.strizba.cz
Přijďte si zastříhat, pobavit se a poměřit své síly s ostatními!
VÍTĚZ ZÍSKÁ PRÉMII 10.000 Kč od Sport Bohemia a hodinky MEORIS!!!

Mistři střihu: Mirka Knapková, Jiří Ježek, Vavřinec Hradílek, Jiří Tlustý, Michal Novotný, Tomáš Plekanec

SHELDONOVSKÉ VYLEPŠENÍ
Kámen, nůžky, papír, ještěr, Spock je pětisymbolová verze klasické hry kámen, nůžky, papír. Hraje se na stejném principu, ale přidává do hry dva nové symboly: ještěra (vytvořeného spojením všech prstů) a Spocka (symbolizovaný vulkánským pozdravem ze Star Treku). Hru vymysleli Sam Kass a Karen Bryla. Zpopularizována byla v roce 2008, kdy se objevila v díle Rozšíření o tapír-Spock ve druhé sérii seriálu Teorie velkého třesku (v českém dabingu byla hra pojmenována kámen-nůžky-papír-tapír-Spock, ačkoliv lizard znamená v překladu ještěr a nikoliv tapír). V této epizodě ji Sheldon představil svým přátelům při losování o výběr televizního programu s tím, že obyčejně kámen, nůžky, papír až v 80 % případů dopadají remízou. Nicméně on i jeho přátelé, jakožto velcí fanoušci seriálu Star Trek, vždy při hře použili symbol Spocka.

 

Termíny