Slavnosti koní, historie a řemesel Kuks 2013

Volný čas, Hudba, Pro děti

KDY: sobota 27.7.2013, 12 - 19 hodKrása koní a umění lidí okolo nich v nádherných kulisách Hospitalu Kuks Vám zajistí příjemně strávené sobotní letní odpoledne. Budete mít možnost se na koně nejen dívat, ale také je hladit, fotografovat se s nimi, užívat si pohled z jejich hřbetu nebo z kočáru jimi taženém, budete mít možnost povídat si s lidmi, kteří se o ně starají a pracují s nimi.... oficiálně budou zahájeny již v pátek 26. 7. 2013

večerním koncertem skupiny Kamelot (začátek 20,26 hod)
  • Koňské ržání doplní stánky jarmarku, vůně masa a klobás u stánků, pro děti různá divadýlka, soutěže, zpívání o koních, skákací hrad a samozřejmě svezení na koních a ponících - to vše zdarma v ceně vstupenky.

 

 

Motto akce je Zachraňte koně (pro lidi)...přijďte s námi a koňmi pobýt na Kuksu...bude to stát za to.  • Starokladrubští hřebci v barokních ukázkách.
  • Těžcí chladnokrevníci v zápřahu - při ukázkách stahování dřeva, ukázkách senoseče, při přetahování s diváky.
  • Pokřtíme hříbátka irských tinkerů jen měsíc stará.
  • Kování koně před vašima očima, ukázka pasování botiček pro koně jako další možnost ochrany kopyt, ukázky kopyt bosých.
  • Ukázky zásahů koňské záchranky.

 

...další program na www.jitkacerna.cz

 

 

 

Základní vstupené v předprodeji 80,-Kč, na místě 120,-Kč. Děti do 15ti let, senioři a ZTP v předprodeji 50,-Kč, na místě 70,-Kč. Děti do 10 let v doprovodu dvou platících dospělých zdarma.

 
Termíny