Výstava Sběratelé světla ve Freeportu

Výstava, Kurzy, vzdělání, konference

Unikátní výstava Sběratelé světla je ojedinělou sbírku sirek a historických svítidel. Po dobu jednoho měsíce ji můžete navštívit ve outletovém centru Freeport v Hatích u Znojma.

Nejen sběratelé historických zdrojů světla vystaví své nejcennější kousky v outletovém centru Freeport v Hatích. Na výstavu, která bude probíhat od 2. srpna do 3. září, můžete darovat i své vlastní kousky, za které dostanete malý dárek.

Sběratel zápalek – kumyxafista Jiří Kajzner z Prahy patří mezi největší sběratele zápalkových krabiček v Evropě. Sbírá již přes dvacet let všechny druhy zápalek a vlastní unikátní sbírku obsahující exponáty od roku 1880. Některé z nich jsou nejspíše jedinými dochovanými kousky na světě.

Netradičnímu koníčku se věnuje i sběratel světelných zdrojů Jaroslav Štěpánek z Tlumačova. Jeho vášní jsou všechny možné druhy světelných zdrojů. Kdyby světlo vyprodukované celou svou sbírkou soustředil do jednoho bodu, bylo by viditelné až z kosmu.
 
Návštěvníci také mohou na výstavu donést vlastní kousky, například staré žárovky, za které pak dostanou malý dárek. Ty nejcennější se stanou součástí sbírky a budou zachovány pro budoucí generace.

Termíny