14. dětský den s Lesy ČR na hradě Valečov

Volný čas, Pro děti

Lesy ČR pro veřejnost pravidelně pořádají celou řadu zajímavých osvětových a populárně naučných akcí. Mezi nejtypičtější a nejpopulárnější patří již od roku 2000 akce typu Den s Lesy ČR. Lesy ČR se současně do řady dalších akcí zapojují jako spoluorganizátor nebo účastník. Lesy ČR veřejnost na tyto akce prostřednictvím sdělovacích prostředků co nejsrdečněji zvou.14. dětský den s Lesy ČR na hradě Valečov, sobota 20. července, 10 - 16 hodin, hrad Valečov u obce Boseň , blízko Mnichova Hradiště,  Český ráj, okres Mladá Boleslav, Středočeský kraj 

Akce pořádaná Lesní správou Lesů ČR Nymburk je nejen pro děti, ale samozřejmě i jejich rodiče a další dospělé. 

 

 

 

 

V malebné krajině Českého ráje budou děti během dopoledne, zhruba od 10 do 12 hodin, na přibližně kilometrové trase vedoucí lesem kolem hradu, soutěžit ve sportovně vědomostních disciplínách. Budou poznávat například listy stromů, řezat dřevo a šplhat na laně. Pokusí se určovat i stopy zvěře, ptactvo, rostliny, rozlišit, co do lesa nepatří anebo se strefovat šiškami do figuríny medvěda. Splnění úkolu bude na každém stanovišti potvrzeno razítkem do účastnické listiny. Za získání pěti razítek obdrží každý účastník od Lesů ČR malý dárek. Všechna startovní čísla se navíc stanou součástí slosování o drobné ceny. 

 

 

 

 

Další návštěvníci Dětského dne s Lesy ČR budou moci od 13 hodin v přírodním amfiteátru pod hradem Valečovem shlédnout ukázku dravých ptáků a sokolnictví. Přibližně ve 14.30 hodin pak na  letní scéně amfiteátru začne pohádková inscenace „Myšáci jsou rošťáci“ v nastudování Divadla Minaret Praha.


Kontakty

www.lesycr.cz

Termíny