ZÍTŘEJŠÍ GURMÁNSKÉ TRHY V GALERII HARFA BUDOU VE ZNAMENÍ VIŠNÍ A ČERSTVÝCH RYB

Volný čas

Zítra se v Galerii Harfa konají další páteční gurmánské trhy. Tentokrát se návštěvníci mohou těšit na dobroty připravené šéfkuchařem Pepou Rychtrem z višní a na středomořskou kuchyni. K dostání budou různé druhy čerstvých ryb a také čerstvá velká vejce ze statku Dvořák za speciální cenu 1,50 Kč. Gurmánské hody se jako každý pátek konají od 11 do 19 hodin.  

Sklízení a tím i konzumace višní se kvůli chladnějšímu začátku léta poněkud opozdily, tento pátek je tedy ten správný čas na ochutnání a inspiraci, co dobrého z višní připravit. A nabídka z menu šéfkuchaře Pepy Rychtra stojí za to! Budou se vařit, péct a hlavně podávat višňové tvarohové knedlíky s mákem, ořechy nebo horkou čokoládou, višňová marmeláda s čerstvou mátou, višňová bábovka a višňová bublanina. 

A k létu bezesporu patří i lehká kuchyně. Tu reprezentují ryby, kterých bude zítra v Galerii Harfa přehršel. Makrela, pstruh, tilápie, pražma a další, nebudou chybět ani mušle. Šéfkuchař Pepa Rychtr bude ryby připravovat na všemožné způsoby. Zde je ochutnávka z menu: Grilovaná makrela v tomatovo-kaparovém sósu, pstruh v čerstvých provensálských bylinkách, filet tilápie v kalábrijské marinádě, mušle na víně s francouzskou bagetou, grilovaná pražma královská se zeleninou anebo capunata s domácí bruschettou.  

Tentokrát máme připravený zajímavý tip na oběd nebo večeři s čerstvou rybou. Zákazníci si na místě mohou u rybáře vybrat vyfiletovanou porci ryby, naložit si ji do některé z připravených marinád, odnést ve skleničce s sebou domů a v klidu domova ugrilovat,“ dodává Kateřina Nová z Galerie Harfa.

Pro mnohé gurmány budou lákavou nabídkou také čerstvá velká vejce z chovu na podestýlce. „Vajíčka dodává statek Dvořák a pouze tento pátek budou k dostání za bezkonkurenční 1,50 Kč za kus. Doporučujeme ale dorazit včas, protože zásoba vajec za tuto cenu je omezená,“ pokračuje Kateřina Nová. 

Kromě višní, ryb a vajec budou o pátečních gurmánských trzích v Galerii Harfa k zakoupení také uzenářské speciality, křupavé pečivo, koláče, delikatesy a sýry, speciální lahvová piva, vína, přírodní šťávy, balená zmrzlina a další sortiment včetně pamlsků pro psy a kočky.

Navíc za nákup nad 300 Kč získají zákazníci slevu 100 Kč na útratu v restauraci Culinary Aroma. 

www.galerieharfa.cz

Termíny