Open Air Festival 2013

Divadlo, Volný čas, Hudba, Sport, Pro děti


Třídenní festivalové město plné skvělé muziky, výjimečných interpretů, kvalitního doprovodného programu a netradiční zábavy pro všechny.


Program bohatší o další české kapely, plejádu DJs, autorské čtení a početné partnerské zóny

 


Na Open Air Festivalu zahrají britští krotitelé stylů Kava Kava!
Pokud z kořene pepřovníka opojného, známého také jako Kava Kava, umějí obyvatelé západního Pacifiku vyrábět nápoj tišící bolest, nám v České republice postačí počkat si na stejnojmennou formaci, jejíž hudba navozuje podobné účinky. Kapela ze severoanglického Huddersfieldu rozhodně nepatří mezi žádné novopečené střelce – svůj osobitý space/funk/dance/groove koktejl míchá už přes dvě dekády. Původně virtuózní fusion sestava s odchodem jazzového bubeníka Chrise Sykese přitvrdila a časem zakotvila ve vodách současného elektronického funku notně okořeněného breakbeatovou energií. Pokusy o seznámení soulu, blues a rocku s klubovou taneční hudbou představují i dnes neodolatelnou výzvu. Kava Kava si s žánry pohazují ladně a lehce jak s žonglovacími balonky s pramalým zájmem o momentální módní záškuby.Právě proto jejich vibrující groovy nepodléhají korozi času.
Středobodem téhle party je frontman a jediný zakládající člen Pat Fulgoni. Vizáží trochu připomíná hardrockové vlasáče z post hippie éry, ale Patův hlas se přitom ozývá z nahrávek předního drumandbassového vydavatelství Hospital Records a o vokální part ho požádali třeba Zion Train, Gary Lucas nebo Jon Kennedy. Tvorbu kapely k dnešnímu datu zachycuje pět řadových alb a uslyšíme jí i v několika televizních seriálech (The Weeds, Dirt, John From Cincinnati a další) a počítačových hrách (Stoked, Tap Tap Revenge 3), ale Kava Kava je v první řadě skvělou koncertní kapelou, která si svou strhující show podmanila nejen Evropu, ale i USA, Čínu či Japonsko.
www.kavakavamusic.com
www.youtube.com/watch?v=k8tom004PFU


Účinkují

Skunk Anansie, O.Children, Gesaffelstein, The Hacker, Surkin, Adam Freeland, Kava Kava, Tata Bojs, Monkey Business, Peter Bič Projekt, Mandrage,  Zrní, Vypsaná fixa, Interpreti na stojáka, Divadlo Kvelb, Umakart, Cartonnage, Midi Lidi, Čokovoko, Marta Töpferová, Please the Trees, Koblížci, DJ Jirka Neumann 80´s / 90s, Bratři Ebenové, The Plastic People of the Universe, Květy, Sarah & the Adams, Piano Mikoláš Růžička, Alef Zero, Le Pneumatiq, DJ Tráva, Michal Burian, Mackie Messer, Volnej průběh, Emil Hakl 

 

Partnerské zóny, Game zóny, 

Termíny