NORDIC WALKING TOUR „OAZA“ 2013 ZAČÍNÁ

Volný čas, Turistika

V sobotu 15. června 2013 dopoledne vypukne před nákupním centrem OAZA Kladno další ročník úspěšné Nordic Walking Tour. Trasa vede od nákupního centra přes Lidice a končí opět před OAZOU. Registrace začne již v 9.30 hodin, start je o hodinu později, v 10.30. Nejen na účastníky, ale i na fanoušky závodníků,  čeká bohatý doprovodný program. Nebudou chybět instruktoři, kteří poradí, jak s tímto sportem nejlépe začít.  

Trasa je navržena tak, aby na ni mohli vyrazit jednotlivci i rodiny s dětmi. Jsou připraveny dvě trasy podle náročnosti pro začátečníky i pokročilé, start obou je před nákupním centrem OAZA Kladno, kde také končí. Obě varianty trasy vedou přes Lidice. Startovné je 80 Kč za dospělého a 50 Kč za dítě do 15 let. Hole budou k zapůjčení zdarma oproti vratné záloze 100 Kč. Akce probíhá pod záštitou primátora města Kladno Ing. Dana Jiránka a za podpory Komise Rady města pro rodiny s dětmi.  

„Pro všechny účastníky i návštěvníky nákupního centra OAZA Kladno je připraven bohatý doprovodný program včetně zábavního programu pro děti, tomboly a občerstvení. Věříme, že OAZA Kladno všem poskytne během nordic walking tour příjemné zázemí,“ uvedl Jaroslav Lindner, marketingový manažer nákupního centra OAZA Kladno.  

Nordic walking je běžná (svižná) chůze se speciálními hůlkami. Vznikl ve Finsku z lyžařského běhu, velmi rychle se vyvinul v lidový sport a rozšířil se po celé Skandinávii a poté i do střední a jižní Evropy. Tento sport je oblíbeny především proto, že ho lze provozovat po celý rok, kdekoliv a ve všech věkových a výkonnostních kategoriích. Z klasické chůze se tak stává bez zvláštní námahy a nároků na vybavení vysoce účinný trénink. Pomocí holí jsou namáhány svaly celého těla a klouby dolních končetin jsou odlehčeny. Dnes tento sport využívají běžci na lyžích a biatlonisté při letních trénincích.  

Pořadatelem akce je Český klub nordic walking o.s. ve spolupráci se společností WT Concept s.r.o.  

www.oazakladno.cz

Termíny