Fotografie. Rok občana EU // Rumunští Sasové od Bogdana Croitoru

Výstava

Fotografie. Rok občana EU // Špinaví horníci, čistí horníci a Rumunští Sasové od Bogdana Croitoru

Vernisáž: 11. června 2013 v 18.30 hodin 

Otevřeno od 11. června – 15. července 2013

Vstup volný.

Místo konání: Velká galerie, sídlo RKI Praha // Galerie s podloubím, sídlo RKI Praha 

Partneři projektu: Zastoupení Evropské komise v ČR,  Art Imaging


RKI Praha ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v České republice a s Art Imaging pořádá projekt: Rok občana EU. První akcí v rámci tohoto projektu budou dvě výstavy „Špinaví horníci, čistí horníci” a „Rumunští Sasové” známého rumunského fotografa  Bogdana Croitoru. 


Výstava je zaměřená na dvě hlavní, velmi aktuální témata jak pro Rumunsko, tak i pro Česko. První je výstava portrétů horníků při práci i z jejich každodenního života. Druhé téma vybrané pro výstavu jsou rumunští Sasové.

Účinkují

Bogdan Croitoru

Bogdan Croitoru je od roku 2006 nezávislý fotograf, který se zajímá o společensko- kulturní projekty.  Pracoval pro listy Evenimentul Zilei, Der Spiegel a Stern. Posledních pět let intenzivně spolupracoval s časopisem National Geographic. Série fotografií z cyklu Drákula byla publikována i v časopisech z dalších 10 zemí, v květnu roku 2012 vyšla v české verzi National Geographic. Link

Jako člen fotografického klubu „7 zile” (7 dnů), byl spoluautorem alba „Maramureš, 7 let, 7 dnů”, vydaného v nakladatelství Humanitas v roce 2007. Link. Album.

Termíny