Střelické strunobraní 2013

Výstava, Divadlo, Volný čas, Hudba, Pro děti

O víkendu 14., 15. a 16.6. 2013 se ve Střelicích u Brna koná již po jedenácté festival nazývaný Střelické strunobraní. Odrůdová přehlídka se od setkání místních kapel postupem let rozrostla až do nynější třídenní podoby s dramaturgií napříč žánry, napříč republikou, napříč druhy umění. Pořadatelé zařadili nově do programu velké divadelní představení, stand-up comedy, noc s cimbálovou muzikou nebo recitál chrámového sboru.

 „Program jsme opět rozšířili a zpestřili. Doufáme, že to návštěvníci ocení“ říká hlavní organizátor Josef Machát a dodává: „Jména jako Roman Dragoun, Josef Dvořák a Vlasta Redl jsou podle nás dokonalým skloubením kvality a zábavy.“

 Střelické strunobraní připravilo letos hned několik aktivit pro děti. Každý festivalový den je připravena jedna divadelní pohádka, navíc bude nejmenším návštěvníkům věnováno každý den 20 minut s projektem Celé Česko čte dětem.

 Nejdramatičtější změny se dočká páteční podoba programu. Tradiční hudební scéna bude nahrazena vystoupením komika a písničkáře Arnošta Frauenberga, po něm se podiu objeví Divadelní společnost Josefa Dvořáka se hrou Čochtan vypravuje. Večer si budou moci všichni návštěvníci dožít ve společnosti cimbálové muziky Koliba.

V sobotu 16.6. na návštěvníky čeká od 12:00 Jarmark tradičních řemesel a vernisáž obrazů Rájem rozhlednovým. Pochopitelně se rozběhne i program hudební. V divácké soutěži O KORUNovacY se utkají brněnské kapely D.N.A., Mlčeti dřevo a Tři masa. V odpoledním programu bude mít nově svůj prostor i projekt Open Mic, který přijede představit především jeho duchovní otec Jan Řepka a trojice písničkářů Marek Vojtěch, Zenový čaj a Krystýna Skalická.

 Těsně před hlavním večerním programem udělí pořadatelé čestné Doživotní vstupenky lidem, kteří se podle jejich názoru zasluhují o rozvoj a propagaci muziky malých žánrů. Pak už se všichni návštěvníci budou moci těšit na hudební Galavečer, který odstartuje nadupaná ska-rocková partička 9431 z Tanvaldu. Po ní se na podiu objeví bigbeatová legenda Roman Dragoun, po jehož sólovém recitálu vystoupí francouzský šansoniér Joel Bros se svou kapelou. Po již tradičním hudebním překvapení, které pořadatelé prozrazují až několik dní před zahájením festivalu, vystoupí fenomenální Vlasta Redl se svými přáteli Montym a Arnoštem Frauenbergem. Našlapaný program ještě doplní stále věhlasnější Jarret a řádivá brněnská partička Poletíme.

 Nedělní festivalový den bude věnován především dětem výše zmíněnými aktivitami. Hudební dění obstará od 15:00 recitál chrámového sboru Danielis z Rousínova.

 „Festival je nekomerční, pořadatelé pracují bez nároku na odměnu, neklademe si za cíl zisk ale dobrý pocit návštěvníka a muzikantů, nabízíme ryze moravské produkty jako víno, domácí pochutiny ze zabíjačky a pálenky.“ říká Josef Machát a věří, že: „Vás přirozená domácí atmosféra, nabitý program a dobré občerstvení přilákají v červnu do Střelic u Brna, nebo alespoň na naše webové stránky www.strelickestrunobrani.cz.“

 Festival Střelické strunobraní je pořádán ve dnech 14., 15. a 16.6. 2013 Sdružením občanů pro kulturu – Sešlost.

Účinkují

Vlasta Redl, Josef Dvořák, Joel Bros (Fra), Roman Dragoun, Jarret, Poletíme, 9431, Emma Fox, Arnošt Frauenberg, CM Koliba, Tři masa, Jan Řepka a další..

Další dokumenty k akci

  
Termíny