Modrej Beroun

Hudba

Na loňskou vydařenou premiéru naváže v sobotu 8. června druhý ročník regionální hudební přehlídky „nejen bluegrassových“ kapel. Před rokem byla akce pojata jako setkání co největšího počtu muzikantů, kteří se v Berouně aktivně věnovali žánru country ve všech jeho podobách, letos bude dramaturgie mírně upravená. Vystoupí bez výjimky pouze aktivní kapely a vedle řady víceméně místních formací se v programu objeví také tři atraktivní přespolní hosté. 

Přehlídku zahájí Američan žijící v nedalekém Nižboru  Jimmy Bozeman, kterého zná většina místních předškoláků jako učitele angličtiny a hudební fajnšmekři jako multižánrového zpěváka a kytaristu. Jimmy určitě nepřijede sám, složení jeho doprovodné kapely je však tajemstvím.  Kvalitní „nejen modrou trávu“ přiveze z Kladna country-bluegrassová kapela New Rebels a hvězdným prachem ozdobí večer členové skupiny Fešáci Tomáš Linka, berounská pěnice Erika Horká, Tonda Kny a Pavel Macar. Program okoření fenomenální bluegrassový konferenciér Pepa Voda, a jak je u něj zvykem, chystá pro posluchače i účinkující nejedno překvapení.

Přehlídka se uskuteční, stejně jako loni, na letní terase berounské restaurace U štiky. Program začne v patnáct hodin a v hodinových blocích zahraje celkem osm skupin. Odměnou a poděkováním pro všechny platící diváky bude „největší vstupenka, jakou jste kdy viděli“, která umožní nejen vidět a slyšet, ale také se poučit a zorientovat. Vstupenky nebude možné vzhledem k jejich velikosti zakoupit v předprodeji, ale s ohledem na omezenou kapacitu doporučují pořadatelé všem vážným zájemcům zajistit si včas rezervaci (telefonicky na 736 536 526 nebo osobně v restauraci U štiky, Hostimská 2, Beroun, www.ustiky.cz ). Sympatickým vzkazem budoucím generacím místních muzikantů je volný vstup pro děti.

Více o historii jednotlivých berounských kapel a přehlídce Modrej Beroun lze zjistit na webových stránkách http://modryberoun.webnode.cz

Účinkují

15.00 Jimmy Bozemann - USA

16.00  Po sezoně - Beroun

17.00  Modrolit - Beroun

18.00  Kapičky - Karlštejn

19.00  Tomáš Linka, Erika Horká (Kahounová, Řičicová), Tonda Kny a Pavel Macar  - členové kapely Fešáci 

20.00  Farmáři - Beroun

21.00  New Rebels - Kladno

22.00  Tři v trávě - Beroun

23.00  Jam session ???

Termíny