FUTURUM v Hradci Králové chystá do prázdnin tři zajímavé akce pro děti

Volný čas, Pro děti

 

S blížícím se svátkem Dne dětí a koncem školního roku připravilo OC FUTURUM Hradec Králové tři zajímavé akce pro mateřské školky a rodiče s dětmi.

 

První z nich startuje v pátek 31. května od 16 hodin. Na děti čeká zábavné odpoledne pod názvem „Dobrý nápad“, což je zároveň název knihy autorky Lenky Pomněnky a hlavní motiv programu. Spolupořadatelem se stalo Rádio Impuls
a knihkupectví Neoluxor, které v současnosti spolupracuje s Fondem ohrožených dětí a věnuje mu 30 Kč z každé zakoupené knihy. Partnerem akce je i královéhradecká Mateřská škola z Třebechovické ulice. Během odpoledne proběhnou soutěže na téma pohádkových povídek ze zmíněné knížky.

 

V sobotu 1. června se od 14 hodin stane obchodní centrum „Pohádkovou říší“. „Bohatý program na téma českých pohádek nabídne mimo jiné tvůrčí výtvarné dílničky, malování na obličej, skákací hrad, soutěže a improvizované nahrávací studio, kde si nejmenší účastníci budou moci nahrát svůj hlas a uchovat tak na památku svou oblíbenou písničku nebo básničku,“ uvedla k akci Lucie Mikšovská.

 

Třetí nabídkou v pořadí je dětský interaktivní výukový program plánovaný na pátek 21. června od 10 hodin, kterým FUTURUM navazuje na úspěšnou březnovou akci „Kuřátka a slepičky“.  Tentokrát se budou moci malí návštěvníci postupně seznámit se životem zajíčků, jejich potravou a dostanou do ruky výukový materiál. Vedle ukázek čeká na děti celá řada soutěží, her, dárků a malé osvěžení v podobě zmrzliny.

 

Následující týden bude v prostorách obchodního centra probíhat výstava obrázků z akce.

 

 

Termíny