Běh naboso

Sport

Rodíme se bosí. Mnozí z nás si ještě matně vybaví obrázky z dětství – brouzdání bosých nožek v trávě. Rodiče nás ale obuli a my jsme zapomněli na ten pocit volnosti, svobody. Naučme se ale znova spojit s přírodou. Zapomeňte na boty, běhejte naboso. Příležitost budete mít 1. června na Prvním pražském běhu naboso Prague Barefoot Run.

Běhání na boso nebo v barefoot obuvi zažívá boom. Po celém světě lidé zouvají boty a běhají bez nich. Nejedná se jenom o sport, ale především o hnutí, které od přírody vyznává úžasnou schopnost lidských nohou běhat bez bot. Lidé si z tohoto pohybu odnášejí skutečné a intenzivní zážitky.

V Čechách se uskuteční historicky první běh tohoto druhu prvního června. První ročník běhu Prague Barefoot Run bude nesoutěžní. A aby se mohl zúčastnit opravdu každý, trasa bude dlouhá pouze 4,2 km a poběží se po upraveném okruhu v pražském parku Ladronka. Na místě se dozvíte vše, co potřebujte vědět o tomto typu sportu. Dokonce přijede i světový průkopník bosého běhání Bosý Ted McDonald, jeden z hrdinů bestselleru Zrozeni k běhu (Born to Run).

Pro účast nemusíte býti zdatnými sportovci a není třeba ani běžet. Jedinou podmínkou je sundat boty a běžet na boso. Připomeňte si vzpomínky z dětství a okořeňte je dospěláckou chutí benešovského piva Ferdinand. Vezměte děti na Landronku a vychutnejte si s nimi netradiční dětský den.

Více na www.pbfr.cz

Termíny