POCTA JAZZMANU KRAUTGARTNEROVI ZAZNÍ V MIKULOVĚ UŽ PO TŘINÁCTÉ

Volný čas, Hudba

Již potřinácté se budou začátkem června v Mikulově konat jazzové večery „Pocta Karlu Krautgartnerovi“. V zámeckém sále se v pátek 7. června večer představí Big Band Konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze s dirigentem Janem Hálou a se zpěvačkou DASHOU a Martou Kloučkovou. Hostem večerního programu bude Josef Vejvoda (syn autora populární písně Škoda lásky), který společně s Big Bandem zahraje skladbu Super Jet, kterou napsal a věnoval Krautgartnerovi.

 

Sobotní večer v hotelu Galant bude patřit Praguer Super Quartet, ve kterém se představí Jiří Stivín – saxofon, flétna, klarinet, Emil Viklický – piáno, František Uhlíř – kontrabas a Josef Vejvoda – bicí.

 

Pátečnímu večernímu koncertu bude ale nejdříve předcházet umístění bronzové hvězdy do „chodníku slávy“ na Náměstí před domem s číslem 25/26, kde se Karel Krautgartner narodil. Už třináctá hvězda bude věnována právě bubeníku Josefu Vejvodovi, kterému první bicí soupravu pořídil sám Karel Krautgartner. Řád Karla Krautgartnera převezme v pátek večer z rukou starosty města Mikulov Rostislava Koštiala hudební režisér a sólista na tenor saxofon, dlouholetý člen big bandu Gustava Broma, Zdeněk Novák.

 

Předprodej vstupenek zajišťuje TIC Mikulov a recepce hotelu Galant. Cena vstupenky je do 6. června 220 Kč, od 7. června 250 Kč, vstupenka na oba koncerty stojí 400 korun.Kontakty

www.mikulov.cz

Termíny