Suzanne 30.5.2013 v 19.00, Divadlo Labyrint, scéna Divadla Drak, HK

Divadlo

 

Suzanne 30.5.2013 v 19.00, Divadlo Labyrint, scéna Divadla Drak, HK

           

            Suzanne je choreografie Tanečního divadla Honzy Pokusila, ve které může divák sledovat, jak se scénický tanec propojuje se zpěvem přímo na scéně. Pro tanec byly vybrány šansony Jacqua Brela a Gilberta Becauda, které skvěle interpretuje královehradecký herec Jan Sklenář. Divák uslyší v jeho podání slavné písně Et Maintenant, Ne me quitte pas či Ces gens la.

            Podkladem pro scénář tohoto představení se staly verše zpěváka Juana Estebana. Báseň o malém chlapci Juanovi, který se vinou společnosti a vlastní rodiny ocitá na ulici. V místě plném krutosti, boje o přežití, drog, dětské prostituce, vykořisťování a ztracených iluzí.

            Děj je zasazen do ulic Latinské Ameriky, kde takzvané niños de calle (děti ulice) žijí. Jejich počty jsou dnes navzdory mnohačetným pomocím odhadovány na 30 miliónů.

 

V tanečním vystoupení diváci uvidí element brazilského bojového umění capoeira a pohybové divadlo doprovozené básněmi Jacquese Prévert.

 

Jan Sklenář říká:

„Suzanne je pro mě neobyčejně výjimečný projekt. Nejen, že spojuje divadelní, hudební, taneční i výtvarný obor, ale inspiruje lidi ke každodenní tvorbě. Mě vrátil zpět ke zpívání, a jeho zásluhou a zásluhou Tanečního divadla Honzy Pokusila jsem se vyšvihl mezi prvoligové interprety české chansonové scény. Díky Pokusilům spolupracuji s M. Horáčkem a nově s G. Osvaldovou a O. Soukupem. Díky Suzanne zpívám Becauda a Brela. A je to neuvěřitelné, ale tento hradecký projekt má už bezmála 30. reprízu.“Smile

 

 

Účinkují

Tančí: Taneční divadlo Honzy Pokusila

Zpívá a recituje: Jan Sklenář ( Klicperovo divadlo)

Hrají: Radek Škeřík, Lukáš Pelc

Choreografie a režie: Honza Pokusil

Hudba: J. Brel, G. Becaud a básně J.Prevert

Lights: Tomáš Roček a Filip Poskonka

Délka představení: 50 minut

Termíny