Bitva na Mělníku aneb Třetí bitva vinařů mělnických

Divadlo, Volný čas, Hudba, Pro děti

Bitva na Mělníku bude třetím pokračováním příběhu předchozích ročníků, jímž je boj mezi stoupenci bílého a červeného vévody, loupeživými rytíři, čarodějnicí a její "havětí". V této bitvě nepůjde však jen o víno, tvrz či vévodství, zde půjde hlavně o holé životy. Mrtví budou ožívat a živí umírat !


Třetí ročník akce: "Bitva na Mělníku aneb Třetí bitva vinařů mělnických pořádají Rytíři Mělničtí pod záštitou manželů Jiřího a Zdenky Lobkowicz, kteří
nám pro tuto akci poskytují úžasné prostory soukromého Hořínského parku. Kdo zde již byl, ví jak nádhernou kulisu nám na akci dělá i Zámek Mělník.

Bude to akce ve stylu předchozích dvou ročníků, příběhově na ně navážeme. Protože hlavní hrdinové nám tlí ve svých hrobech, je potřeba udělat něco pro jejich oživení. Bílý i Červený vévoda se musí vrátit zpět mezi živé a se svými oddanými bojovníky vyhnat ze své tvrze zlého loupeživého rytíře Kazimíra. Povede se jim to? Přivede je čarodějnice zpět k životu, dokáží se postavit do čela svých bojovníků a poslat Kazimírovu duši do pekla.

Přijeďte k nám na Mělník a zapojte se do těchto bojů, kde nebudou jen lidé, ale i čarodějnice, skřeti a jiné postavy bestiáře. Bitva je však jen vrcholem tohoto letního sobotního odpoledne. Během dne uvidíte i rytířský turnaj, vystoupení divadelníků, tanečníků, historických hudebníků, stánky s řemeslnou výrobou. Děti si budou moci zastřílet na dětské lukostřelecké střelnici, jejich starší doprovod z luků skutečných. Pocit hladu a žízně odložíte v historické krčmě. Doufáme, že se pobavíte tak jako návštěvníci minulých ročníků.

Více informací naleznete na webu pořadatele: www.rytirimelnicti.cz

GPS: 50°20'53.751"N, 14°28'10.197"E

odkaz na mapu místa konání: http://www.mapy.cz/s/6GL3

Účinkují

Rytíři Mělničtí - skupina historického šermu

Paduana Hispanica - dobová hudba

Viktor Braunreiter - divadlo jednoho herce

... a dalších cca sto šermířů

Termíny