Svinařské řetězení 2013

Výstava, Volný čas, Pro děti, Turistika, Kurzy, vzdělání, konference

Pokud byste chtěli vidět kovářské mistry a mistry práce s kovem vůbec, jako jsou například platnéři, pregéři, podkováři, pasíři, nožíři, šperkáři, zlatnicí a další naši i zahraniční mistři, zavítejte 1. a 2. června na zámek ve Svinařích, kde se koná jubilejní 10. ročník Fóra uměleckého a tradičního kovářství „Svinařské řetězení“.

Po oba dny můžete shlédnout dech beroucí výstavy kovářských uměleckých děl, naučné ukázky kovářských technik i například předvádění „obouvání“ koní.

 

Program doplní výstavy obrazů, fotografií, soch a loutek naších předních výtvarníků a umělců. Osmnáct umělců z různých koutů republiky se sejde již potřetí ke společné

výstavě na zámku Svinaře v rámci akce "Svinařské řetězení". Jejich různorodá výtvarná díla letos sjednocuje téma "Zvíře". Možnost konfrontace soch, obrazů a fotografií na jedno téma láká umělce k účasti na výstavě, tuto atmosféru můžete zažít i vy, pokud se zúčastníte vernisáže v sobotu 1. června od 15hod. Výstava je prodejní.

 

Další doplňkovou výstavou je Karlštejnsko z balonu. Navíc v případě dobrého počasí v sobotu večer a v neděli ráno vystartují z areálu zámku horkovzdušné balony. Pro děti je jako obvykle připraven zámecký park plný her, zábavy a soutěží. Děti si také budou moci vyzkoušet i naše zámecké bludiště. Chybět nebude ani stylový jarmark, na kterém si můžete zakoupit, jak kovářské výrobky, tak i výrobky z keramiky, šperky, koření, oříšky a i třeba skvělé sýry.

 

K pohodě v sobotu pak zahraje skupina Confluence a v neděli skupina Třehusk. Navíc na sobotu večer od 20.00 hodin je připraven při příležitosti 10. výročí koncert Pink Floyd revival – Echoes of Pink Floyd, který bude zakončen malým ohňostrojem.  

 

Vaše síly můžete změřit a aktivně se zapojit do soutěží jako je hod kovadlinou do dálky nebo hod podkovou na cíl. Bohatý program spolu se stylovým jarmarkem začíná v sobotu i v neděli vždy od 10.00 hodin.

 

Více informací a spojení naleznete na www.svinare.com. V případě potřeby doplňujících informací nás kontaktujte na telefonu +420 602 646 464 nebo mailu jiri.nosek@svinare.com. 

Účinkují

Confluence

Třehusk

 

Další dokumenty k akci

  
Kontakty

www.svinare.com

Termíny