Největší výstava železničních modelů a kolejišť v ČR

Výstava, Volný čas, Pro děti

Již 10.ročník této velké modelářské akce se letos uskuteční o víkendu 7. - 9. června 2013 v klubu železničních modelářů ve Středočeských Pečkách.

Na výstavě se představí železniční modely, modelová a modulová kolejiště v provozu na ploše téměř 2.400m2 plochy ve dvou historických továrních halách a klubovně místních modelářů. Doprovodný program akce nabízí výtvarnou kreativní dílnu pro děti, modelářský workshop pro děti i dospělé, burzu modelů a příslušenství s železniční tématikou, improvizovanou zahradní železnici o rozchodu 300mm s možností svezení, vaření s firmou Tescoma, Bravo a DOMO, po celou sobotu Vám bude hrát na výstavě živě místní kapela Bontonband, atd...

Na místní lokálkové trati Pečky - Bošice - Zásmuky budou jezdit historické motorové lokomotivy a motorové vozy z doby ČSD. Na nádraží v Pečkách se zase představí železniční vozidla ze Zkušebního železničního okruhu v nedalekých Cerhenicích - VÚŽ. U klubovny modelářů bude možné svést se na opravdové lokomotivě.

Součástí modelářské výstavy je i doprovodná akce města Pečky: "Jede, jede mašinka, aneb dětská pouť v Pečkách", s vystoupením známých zpěváků, atrakce pro děti, program místních hasičů, vodáků, sokolů, aj...

10. ročník výstavy se koná v klubovně Sdružení železničních modelářů Pečky (SŽM Pečky) v Žerotínově ulici (nedaleko nádraží), pátek a sobota 9:00/17:00, neděle 9:00/15:00h.

Hlavní program se uskuteční v sobotu 8. června 2013 od 9:00 do 17:00h.

Kontakty

www.szmp.cz

Termíny