Dětský den v Peci pod Sněžkou

Volný čas, Sport, Pro děti, Turistika
Jarda Petrouš, Český reprezentant v hodu diskem, se rozhodl reagovat na příběh čtyřleté holčičky Simonky Smutné z Kobylnice u Mladé Boleslavy, která podstoupila amputaci levé nožky. Jarda sám podobnou amputaci prodělal před rokem a půl. Současná situace ve zdravotnictví staví lidi s amputacemi do pozice téměř zdravých občanů, odebírají se karty ZTP, přídavky se snižují na minimum, není možnost osobní asistence. Velké problémy má také Simonka a její rodiče.

Vznikl tak projekt "Výstup na Sněžku pro Simonku." Amputář Jarda Petrouš se pokusí vystoupat na nejvyšší horu Čech, aby tím podpořil Simonku a její rodiče. Vznikne finanční sbírka a velký sportovně dětský den otevřený pro všechny bez rozdílů. Máte chuť si s námi vyšlápnout na horu? Máme několik tras pro sportovce, pro děti, pro handicapované. Heřman Volf organizuje výjez na Sněžku na hendbajcích. Ve spolupráci s horskou šlužbou a hasiči chystáme bohatý program pro děti, lanové centrum, bobová dráha, zachranářská helikoptéra. Možnost ubytování. Soutěže o ceny, diplomy a certifikáty pro účastníky. Už dnes se nám hlásí desítky lidí z celé republiky. O projektu Vás budeme dále informovat. Přidejte se k nám i Vy!

Projekt má za cíl upozornit na nesmyslné spřísnění kategorizace invalidity, ke kterému došlo po schválení nového zákona ve zdravotnictví.

 

https://www.facebook.com/events/474942485906496/

Účinkují

Moderátorem celé akce - Martin Zach

Václav Sůra - polárník

Heřman Volf

KONECKONCŮ

Spousta her, zábavy, tance, jídla, pití

více informací naleznete na
http://cestazasnem.cz/projekty/na-snezku-pro-simonku

Termíny