Na jednom břehu 2013 - World music festival

Divadlo, Volný čas, Hudba, Pro děti

POČASÍ ROZHODLO!!  FESTIVAL NA JEDNOM BŘEHU SE PŘESOUVÁ!!

To, že festival Na jednom břehu letos nebude v Letním kině je už nyní celkem jisté!! Čeká nás obří a komplikovaný přesun do krytého prostoru, stejně jako v roce 2009. Tím prostorem bude královéhradecký kulturní dům ADALBERTINUM, jehož provozovateli HKVS velké díky za operativní organizaci a schopnost vyhovět našim požadavkům.

Návštěvníci se mohou tímto těšit na teplo, útulné prostředí, vynikajcí dramaturgii, dobrý zvuk, skvělou světelnou show a afterpárty až do čtvrté ranní hodiny.

Počet vstupenek je ale v této chvíli omezen na 400 návštěvníků. Kdo chytí předprodej, ten má vstup tímto zajištěn!! Elektronicky na www.hk.point.cz

Ostatní informace na našem webu www.najednombrehu.cz a na festivalovém Facebooku!

_______________________Mezinárodní festival Na jednom břehu zve 1. června do letního kina Širák v Hradci Králové příznivce globální hudby bez hranic oslavující tvůrčího ducha
a dětskou duši v nás.


Letošní jedenáctý festivalový ročník nabídne na dvou scénách tři zahraniční a několik českých kapel. A protože se koná na Den dětí, propukne tu v odpoledních hodinách Mejdan pro děti: pro ty nad metr až do deseti.

 

Vysoce hořlavé i autentické blues, reggae, psychedelické tribal trance, elektro country, balkánská dechovka z Madridu a Dětské odpoledne.

 

Hazmat Modine je světoznámý newyorský šraml a jeho kapelník, hráč na foukací harmoniku a zpěvák Wade Schuman měl od samého začátku také jasný cíl: dokázat, že blues má pořád potřebu prostopášné výstřední vynalézavosti a kontaktu s publikem. „Nechceme, aby se pouze cítilo dobře. Je potřeba ho svést a uvést do pohybu. Hazmat Modine jsou post-jugbandová kapela, žádné nostalgické retro.“

 

Kultovní maďarská kapela Korai Örom je schopná kohokoliv odpoutat od Země. Nebo vás svým nestydatě psychedelickým tribal trance sežrat zaživa. Záleží na vás, čemu během okázale magických koncertů s nebývalou audiovizuální 

projekcí dáte přednost. Každopádně Korai Örom jsou považováni za přední evropské reprezentanty divoké psychedelie, do níž rafinovaně vkládají prvky
progresivního rocku, jazzu, tradiční maďarské hudby, minimalismu a Orientu.

 

Pod podivným názvem Million Dollar Mercedes Band se skrývá mezinárodní balkánská dechovka z Madridu křtěná Vltavou a filmy Emira Kusturici, která má ještě v záloze tradiční hudbu z východu, jihu, západu a severu Evropy a navrch brazilskou batucadu. Vede ji pražský saxofonista a zpěvák Tomáš Průša, bývalý člen skupiny Vltava, takže o decentní humor u téhle dechovky nemusíte mít strach.

 

Dub, reggae, world music, dance a More peace and love! čekejte od Dub. o. net, skupiny soustředěné kolem jamajského zpěváka Vincenta Bobo Richardse a kytaristy a klávesisty Petra Šturmy ze Švihadla, která dokázala na naše poměry nevšedním způsobem zkřížit jamajské reggae a dub s elektro výbušností londýnského asijského undergroundu.

 

Dobré ráno blues band tvoří zpěvák Matěj Ptazsek s foukacím harmonikou, Vítek Kopecký na rezofonickou a akustickou kytaru a bubeník a valchař Vladislav Sosna. A když spustí předválečné nebo i daleko archaičtější blues, trhnou s vámi, jako klika s motorem, až z toho jejich černého bluesového alelujá – jak říkával Josef Kainar, „uslyšíte palmy v ráji růst“.

 

„Country, kovbojové a western jsou platformou, na které stavíme naši hudební existenci. Tím ale nechci říct, že to bereme smrtelně vážně,“ vysvětluje Roman Vičík, kytarista olomoucké skupiny Nylon Jail. Čekejte psychedelické country elektro, industriální kytary, chladnou něhu a prach Divokého západu.

 

Na festivalu se představí i estrádní a improvizační kapela Snaha postkultovního divadla Vosto5.

 

V přírodním areálu Letního kina také od 14 hodin proběhne Festivalový karneval s kouzelnou Petronelou a celé odpoledne bude v nenásilné režii uměleckých průvodců a výzvou ke hře. Děti si prověří rytmus, improvizační dovednosti a výtvarné představy v tvorbě své masky. Starší děti zvolí svoji karnevalovou postavu, vyrobí masku, vyzkouší zajímavé styly kresby a streetartu, mohou zažít a ochutnat čarování s čajem mistrného Čajomíra nebo odvažně vystoupí na podiu pro performery. Dětské odpoledne s hudební, výtvarnou dílnou a karnevalovým průvodem vyvrcholí v 16 hodin společným jamsessionem s bestiálně talentovaným Dramerem, v osobě bubenického mága Miloše Dvořáčka.


Festival Na jednom břehu tradičně obohatí vegetariánská i masová, česká i zahraniční kuchyně, čajovna, vinotéka, prodejny originálních uměleckých předmětů, doplňků a oblečení.

Účinkují

_MATĚJ PTASZEK A _DOBRÉ RÁNO BLUES BAND

_MILLION DOLLAR MERCEDES BAND

_SNAHA _KAPELA DIVADLA VOSTO5

_MILOŠ DVOŘÁČEK

_DUB.O. NET

_NYLON JAIL

_HAZMAT MODINE

_KORAI ÖRÖM

Termíny