BÁJNÍ DRACI NA DOLCÍCH

Volný čas, Sport, Pro děti

Trutnov se hrdě hlásí k pověsti o legendární sani, která byla v roce 1006 přemožena bájným zakladatelem města Albrechtem z Trautenbergu. Na počest bájného tvora se také v rekreačním areálu Dolce u Trutnova konají závody dračích lodí. Letos budou účastníci bojovat o putovní pohár v sobotu 15. června. Přidat se můžete i Vy!

 

             Přidejte se do posádky dračích lodí, kterou budou tvořit jak amatéři, nadšenci a třeba i firemní týmy. „Našim přáním je, aby si dračí lodě vyzkoušeli normální lidé, z toho důvodu není závod určený profesionálům, ale amatérům-nadšencům,“ vysvětlil organizátor akce Josef Pokorný. Závod bude dlouhý 200 metrů a začíná v deset hodin dopoledne. V rychlostní soutěži budou bojovat posádky o putovní pohár.

 

Pokoukání na původně čínské dračí lodě, s historií starou více jak dva tisíce let, je skutečně efektní. Při plném nasazení posádky vypadá loď jako skutečně pohyblivý drak. Plavidlo má tvar otevřené kanoe s dračí hlavou na špici a s ocasem na zádi. V sestavě je až dvacet pádlujících závodníků, deset jich sedí nalevo a deset napravo. Tempo udává bubeník, který sedí na špičce čelem k posádce. Kormidelník stojí na zádi a udává směr.

             

Doprovodný program

  • Kapela Ironick
  • Staročeské zvěřinové hody v restauraci
  • Grilování na pláži
  • Poníci pro děti
  • Skákací hrad pro děti
  • Testovací centrum kol od partnera akce Sportmall.cz

Přijďte i s dětmi

 

Areál Dolce v blízkém okolí města Trutnova je zahrnut do projektu Trutnováček, jehož cílem je vybudovat síť aktivních míst v Trutnově a okolí, kde se rodiče s dětmi budou cítit příjemně. Bližší informace o jednotlivých místech naleznou rodiče na letácích a na webových stránkách www.trutnovacek.cz.

 

Termíny