Moderní formy individuálního cestovního ruchu a cestovní ruch malých skupin

Kurzy, vzdělání, konference

Seminář moderní formy individuálního cestovního ruchu a cestovního ruchu malých skupin je určen zejména pro profesionály organizující zájezdy na míru pro malé kolektivy, ale i pro zájemce o individuální cestování.

Obsah semináře

Jak naplánovat cestu malé skupiny: Logistika akce - čím začít, jak postupovat, na co nezapomenout.

Jak zajistit dopravu: letecky, autobusem, vlakem, automobilem. Praktické ukázky, výhody a omezení jednotlivých typů dopravy. Příklady z nejfrekventovanějších zemí Evropy a ze světa.

Jak zajistit ubytování: hotel, apartmán, soukromí, netradiční formy (couchsurfing apod.). Praktické ukázky, výhody a omezení jednotlivých typů ubytování. Příklady z Evropy a ze světa.

Finance: Výhody a nevýhody hotovosti, šeků, karet, peněžních převodů. Srovnání cenové úrovně vybraných zemí.

Počasí a podnebí: Kdy se kam vydat a jak naopak nenaletět. Jak se vyznat v klimatických údajích.

Informační zdroje: Výhody a omezení internetových zdrojů a klasické papírové cestovní literatury. Praktické ukázky, rešerše nejpoužívanějších průvodců, map a dalších informačních zdrojů.

Bezpečnost, omezení a rizika na cestách: Srovnání vybraných zemí podle úrovně kriminality. Rizika infekcí, nemocí, očkování. Kulturní odlišnosti a vzorce chování – praktické příklady. Desatero bezpečného pohybu.

Cestovní administrativa: Doklady, víza, pozvání, poplatky, povinné registrace apod. Jak splnit nutné minimum. Praktické příklady.

Cestování během roku: Kdy se kam se ve světě vydat od ledna do prosince, praktické příklady.

Termíny