Zámeček 2013

Divadlo, Volný čas, Hudba, Pro děti

Po dvou úspěšných ročnících i v roce 2013 ožije první červnovou sobotu prostor Středočeského muzea v Roztokách rejem hudebního a kulturního festivalu Zámeček. Letošní ročník si vezme ty dobré věci z ročníků předchozích a obohatí program o nové hosty a projekty, které jste ještě v Roztokách neměli možnost vidět ani slyšet. Vstup bude tradičně zdarma, podpořit nás budete moci koupí pamětní placky či trička.
Jedním z předních vystupujících bude letos Jiří Schmitzer. Známý český herec, dlouholetý člen Divadla Ypsilon a oblíbený písničkář. Právě v této roli se představí na festivalu Zámeček 2013. Posluchačům nabídne svůj pořad Recitál, ve kterém zazní písničky z jeho čtyř hudebních alb.
Dalším hostem je Mario Bihári – vynikající romský hudebník a zpěvák. Nevidomý Bihári byl členem skupiny Koa, která doprovázela Zuzanu Navarovou. Nyní hraje s kapelou Bachtale Apsa. Na festivalu se vystoupí společně s DJ Gadjo a s dalšími muzikanty a předvedou jam session cikánské a latinsko-americké muziky.
Z dalších se těšíme na žánrově velmi těžko zařaditelnou skupinu Hm…, jejíž písně jsou většinou zhudebněné texty klasických i současných českých básníků, jazzovou kapelu Soliloqui Ensemble obohacenou o flétnu, housle a cello, duo Kieslowski, místní SKA a Reggae kapelu Happy Aquarium, další duo Hugo a Já, bubenickou smršť africké hudby Blabuburo a folkovou skupinu Dobrá 10°.
Nehudební složka programu je tradičně plnohodnotnou součástí festivalu a je poskládána tak, aby kopírovala věkovou a zájmovou různorodost návštěvníků. Zámeček 2013 se tak bude pyšnit vystoupením žonglérů, ukázkami bojového umění v podání roztockých taekwondistů, předváděním hasičské techniky roztockých dobrovolých hasičů a na závěr i ohňovou show.
Svoji činnost budou dětem a jejich rodičům představovat například dejvický Dům dětí a mládeže, roztočtí skauti nebo jazyková škola ABC Academy. Putovní Česká ZOO nabídne přímý kontakt se zvířátky. Ti starší, náctiletí, se budou moci obdivovat skoro kaskadérským dovednostem profesionálů na bmx. Pro naše seniory, ale samozřejmě nejen pro ně, připravila hudební program místní lidová škola umění. Dále bude na místě spousta stánků nejen s občerstvením, ale i řemeslnými výrobky.
Divadelní část bude mít na starost vinohradské Divadlo 21, které nabídne své zpracování pohádky Tři veteráni od Jana Wericha s mnoha písničkami. Představení je určeno pro děti od 8let, ale zaujme i dospělé publikum.
Vstup na festival je, stejně jako každý rok, zdarma. Více informací na www.festivalzamecek.cz.

Účinkují

První scéna
12.30 Hugo a Já
13.30 Soliloqui Ensemble
15.00 Kieslowski
17.00 Hm...
18.30 Happy Aquarium
19.45 slovo roztockého starosty Jana Jakoba
20.00 Jiří Schmitzer
21.15 fireshow žongléra Erika
21.30 Balkan Mela

Druhá scéna
12.00 Promenádní koncert ZUŠ
14.30 Dobrá 10°
15.30 Divadlo D21 - Tři veteráni
18.00 žonglér Erik
19.30 Blabuburo

stolní fotbálek       
lakros     
adrenalin park  
čajovna
hasičská a záchranářská technika
putovní ZOO
výtvarné dílny
modelová železnice
vegetariánská kuchyně
trampolína

Termíny