Ztracené iluze

Hudba

Ztracené iluze
Bohumil Zatloukal – kytary, zpěv
Vladimír Zatloukal – kytary, zpěv
Jamajka Koblicová – zpěv, rytmika

Nový projekt Bohumila Zatloukala, který po téměř 30 letech opustil tým Luboše Pospíšila a kapelu Hudba Praha. S bratrem Vláďou a zpěvačkou Jamajkou Koblicovou obnovil rock-folkové Ztracené iluze. Pražská formace hraje písně a balady postavené na dvou elektrických či akustických kytarách a zpěvu. Na repertoáru mají texty Pavla Šruta, Jana Kašpara, Františka Stralczynského, Pepy Lábuse či J. Sahary Hedla.

V restauraci Konibar na Letné jeden letní den roku 1987 dostal Ivan Wűnch s Bohumilem Zatloukalem šťastný nápad založit kapelu, ve které by si společně zahráli pecky, které mají rádi a které se jim líbí – a které, což je důležité, otextuje Ivan. Ten totiž uměl přesně vystihnout jejich tehdejší nasranost na režim. A hned byl vymyšlen název, který těmto pocitům příznačně odpovídal. Ztracené iluze. Ale kapela je o více lidech, a proto zmínění
pánové oslovili ještě Vláďu Zatloukala a Olina Nejzchlebu, význačné to muzikanty. Za bicími
se pak v průběhu fungování kapely (1987 – 1997) vystřídalo několik bubeníků, které nelze
opomenout – Jirka Horálek, Ludvík Eman Kandl a Pavel Skala. Něžnou (a zároveň drsnou)
částí kapely byla saxofonistka, flétnistka a zpěvačka Kateřina Nejepsová.
Zaneprázdněnost členů kapely kombinovaná s nepřízní tehdejších mocipánů bohužel
nakonec vyústila v zánik kapely.
Když Bohumil Zatloukal v roce 2011 opustil řady týmu Luboše Pospíšila, dohodl se se svým
bratrem Vláďou, že spolu budou dále hrát. Ale protože ve třech se to lépe táhne, přizvali ke
spolupráci i Jamajku Koblicovou (jejich dlouholetou souputnici z formací L. Pospíšila a hlavně Hudba Praha). A tak se zrodily nové Ztracené iluze. Repertoár je autorský, převážně z dílny Bohumila Zatloukala, s texty léty prověřených kultovních textařů Pavla Šruta, Jana Kašpara, Františka Stralczynského a dalších. Jsou to folkrockové písně a balady postavené na dvou akustických či elektrických kytarách a samozřejmě zpěvu.

Účinkují

Ztracené iluze

Termíny