Co si žáby vyprávěly - nová prohlídka pro děti!

Volný čas, Pro děti

Nová prohlídka pro rodiny s dětmi s návštěvou soukromých zámeckých pokojíčků.


Nově připravená prohlídka určená pro rodiny s dětmi od 3 do 9 let!

Délka prohlídky 35-40 minut.

Na prohlídce navštívíte soukromé pokojíčky posledního zámeckého pána, jeho paní a jejich dětí. Průvodkyně zajímavou a poutavou formou povypráví o životě rodiny Kastů a jak se jim tu pěkně a pohodlně bydlelo.

Víte, jak vypadá domeček pro žábu? Na jeden takový se přijďte podívat. Malí zámečtí šlechtici, kteří tu dováděli před sto lety, měli ve svém dětském pokojíčku zelený žabičkovský domeček. Uvnitř se zabydlela rosnička, která uměla předvídat počasí. A jak o tom počasí dětem vlastně pověděla? Měla v domečku schůdky. A když cítila, že bude venku hezky, teplo a slunečno, vystoupala po schůdkách vzhůru. Když mělo být škaredě, zima a deštivo, zůstala sedět dole pod schody. Děti pak věděly, jestli mohou vyrazit ven, do parku či do lesa, vyvádět skopičiny.

V dětském pokojíčku je vůbec spousta dalších zajímavých věcí a hraček. Žehlička na šaty pro panenky, hra Dostihy a sázky s malými koníčky, model venkovské školní třídy nebo domeček na hraní, ve kterém se dalo doopravdy rozsvítit. Kromě pokojíků pro děti vás čekají také ložnice, koupelny s vanou a komnata s kolébkou pro miminko.

Prohlídky začínají v 11.30, 12.45, 13.45, 14.45 a 15.45 hodin.

Nezapomeňte navštívit také naše nové Kouzelné sklepení!

REZERVACE NA DĚTSKOU PROHLÍDKU NUTNÁ! VOLEJTE 318 590 261.

Termíny