Rožnovské slavnosti

Volný čas, Hudba

37. ročník Mezinárodního folklorního festivalu.

Dny tradiční kultury slovanských zemí.





Účinkují

pátek 5. července

10.00                     kostel sv. Anny

                               Pravoslavná liturgie

15.00                     komorní amfiteátr

V dobrém zme sa zešli…

v zahajovacím pořadu účinkuje soubor Javořina, Cifra, Ponitran (Slovensko), Altai Kai (Altaj) a Mladosť (Bulharsko)

 

16.45                     Absolventské vystoupení Školy mladých odzemkářů  

                               s cimbálovou muzikou Kordulka

18.00              Janíkova stodola

Až na vrchol Radhoště ve stopách svatých Cyrila a Metoděje
účinkuje cimbálová muzika Kordulka, Zašovský chrámový sbor

                               průvodní slovo – František Segrádo

19.30                     komorní amfiteátr

Zahraj ně muzigo pěkně …
           
hudební přesahy – lidová píseň trochu jinak                        

                               účinkují skupiny Banda a Docuku

21.00                     areál Dřevěného městečka

Valašské hry

                               zábavně-soutěžní program

 

sobota 6. července

 9.30                      Masarykovo náměstí

                               Rožnovské slavnosti se představují městu

na náměstí  se představí soubory Javořina, Radhošť, Cifra, Vsacan, Mezříčan, Ponitran, Mladosť, Béri Balog Ádám, Antigoni a Altai Kai

10.00                     Valašská dědina

Bohoslužba v evangelickém tolerančním kostele

 

10.00                     areál Dřevěného městečka

                               Rožnovské slavnosti se představují v muzeu

10.00                     komorní amfiteátr

Kdo vyskočí, ten je chlap!

soutěž v sólovém mužském valašském tanci odzemku a obuškovém

13.00                     Hosté naši milí

pořad zahraničních hostů ze Slovenska, Bulharska, z Altaje a řecké menšiny souboru Antigoni z Krnova

 

 14.15                    Rožnovské slavnosti 2013 - pozdravy festivalu  

slavnostní zahájení festivalu, zdravice čestných hostů

14.30                     Kdo vyskočí, ten je chlap!

finále soutěže v sólovém mužském valašském tanci odzemku a obuškovém

                              

16.00                     Jak ten čas letí…

životní jubilea Ivana Bělunka, Josefa Gajdoše a dalších

účinkují jubilující soubory Vsacan, senioři Vsacanu, Radhošť, Veteran club Radhoště, Mezříčan

 

18.00                     Vzácné setkání

Hudební pořad věnovaný osobnostem valašského folkloru Janu Nepomuku Poláškovi, Františku Bayerovi a Arnoštu Kubešovi. Účinkuje cimbálová muzika Pramínky z Kopřivnice a herci štramberského divadelního souboru Pod věží.

19.30                     Ze Soluně do krajů moravských

                               aneb folklorní putování po stopách slovanských věrozvěstů

účinkují: Ponitran, Cifra, Mladosť (Bulharsko), Antigoni (řecká menšina z Krnova) a dechová hudba Bystřičanka

 21.30                    areál Dřevěného městečka

                               Hudcování pod hvězdami 

                               noční zábava s cimbálovými muzikami Fojt a Pramínky

 

neděle 7. července

10.00                     kostel sv. Anny               

                               mše svatá – katolická

11.00                     komorní amfiteátr

                               A měl sem já píščalenku …

o osobnosti Josefa Orsága Vraneckého ml. ukázka Orsácké svatby a hrozenkovských krojů

účinkují: Ruky na dudy, Soláň, Malý Radhošť, Vranečka, Hafera a Kotula

 

13.00                     Jede, jede poštovský panáček

pořad dětských folklorních souborů Valášek z Kozlovic, Malý Radhošť, Béri Balog Ádám z Körmendu a dalších

15.00                     ...v dobrém sa rozejdem

V závěrečném programu festivalu se představí Ponitran, Mladosť, Cifra, Soláň, Ruky na dudy a Alkai Kai                                              

 

 

 

Další dokumenty k akci

  




Kontakty

www.vmp.cz

Termíny