Jablonecký dračí den

Volný čas, Sport

Zábava pro celou rodinu, to je Jablonecký dračí den. Přijďte se podívat 18. května 2013 na jabloneckou přehradu, kde se bude konat dětský den a závody dračích lodí

Dětský den

V 9 hodin začíná na pláži “U Prutu” program pro děti a rodiny. Můžete se těšit na jízdu na velbloudu či ponících a děti se budou moct vyblbnout ve skákacím hradu. Vyzkoušet si zde můžete také jízdu zručnosti na kolech, koloběžkách a tříkolkách. V lanovém centru se chystá opičí dráha a slaňování. Na vodě se projedete v kánoích, raftech i dračích lodích. Samozřejmě nebudou chybět soutěže na lodích pro různé věkové kategorie.

Závody dračích lodí

Součástí akce budou závody dračích lodí. V jednom závodě proti sobě vždy nastoupí dvě posádky s 20 pádlujícími a bubeníkem na palubě. V několika závodech (každý s každým) se nakonec určí celkové pořadí. Soutěžit se bude ve dvou kategoriích. První je určena pro sportovní (trénované) posádky a bude mít trať dlouhou 500m. Druhá kategorie orientovaná na amatérské a firemní posádky změří síly na 200m. Pořadatel akce zajistí lodní park, pádla a kormidelníka.

Účinkují

O RK Dragons

Jablonecký dračí den pořádá na své domácí půdě RK Dragons - oddíl dračích lodí z Jablonce nad Nisou. Za pět let existence si tým vybojoval mnoho cenných vítězství a v rámci celého Českého poháru se posádka v loňském roce umístila na 6. místě. Připomeňme také závod Maloskalský drak, kde RK Dragons startovali v barvách půjčovny LoděKoza.

O LoděKoza

Hlavním partnerem Jabloneckého dračího dne je půjčovna LoděKoza.cz. Kanoe, rafty a koloběžky si zde můžete půjčit a vyzkoušet zcela zdarma. Půjčovna LoděKoza.cz zajišťuje kompletní servis pro vodáky plavící se po Jizeře. Jako první na Malé Skále Vám nabízíme spojení lodí a koloběžek. Půl dne obdivujte krásy údolí řeky Jizery v kánoi nebo na raftu a zpět na místo startu si potom dojeďte pohodovým tempem na koloběžkách.

 

Více informací naleznete na:

http://www.rkdragonsjablonec.cz

http://www.lodekoza.cz

Termíny