Vy a adidas – společně k maratonskému úspěchu

Sport

 

Běhání a adidas patří neodmyslitelně k sobě. Slavná sportovní značka proto v roli partnera pražského Maratonského víkendu nabízí zájemcům spoustu příležitostí, jak se seznámit s nejnovějšími běžeckými technologiemi a získat zajímavé výhody.

 

V neděli se přibližně 9 000 běžců z celého světa postaví na start Volkswagen Maratonu Praha. V jejich řadách se objeví i zástupci adidas týmu, legenda českého badmintonu Petr Koukal a horolezec Libor Uher, jenž jako druhý Čech v historii dosáhl vrcholu K2. „Maraton je v něčem podobný horám – v obou případech jde o překonávání vlastních možností,“ říká Uher. „Běhání v Praze si moc užívám a s adidas týmem obzvlášť, je to legrace.“

 

 Závod startuje ve 12 hodin na Staroměstském náměstí a vede historickým centrem Prahy 1 a městskými částmi Prahy 2, 4, 5, 7 a 8. Zlatým hřebem na trati je běh přes starodávný Karlův most. Ti, kterým by se maratonská trať zdála příliš dlouhá, si ji mohou rozdělit na čtyři úseky a přihlásit se s kolegy či kamarády do štafety. Další možností je Volkswagen Rodinný Minimaraton, jehož trať měří jednu desetinu celkové vzdálenosti, tedy 4,2 kilometru.

 

 

Účastníci budou moci navštívit testovací centrum adidas Boost, které se bude nacházet ve speciálním stánku v podobě velké krabice od běžeckých bot adidas Boost. V testovacím centru budou moci využít FootScan®, poradenství při výběru běžeckých bot a otestovat si revoluční novinku adidas Energy Boost. Součástí instalace adidas bude i prodejní stan. Obojí se bude nacházet na Václavském náměstí, které bude vyhrazené pro technické zázemí pro účastníky maratonu. Každý z běžců dostane zajímavou slevu do všech značkových obchodů adidas a svůj výsledný čas ze závodu si bude moci nechat vyrýt na speciální náramek miTime, který dostane jako součást startovacího setu.

Termíny