Folklorní festival Sousedé

Hudba

Národopisný spolek Pálava O.S., pořádá ve dnech 9-10.8.2013 v Mikulově již 17. ročník Folklorního festivalu Sousedé. Cílem festivalu je ukázat občanům Mikulova i návštěvníkům tohoto města, z celé ČR a ze zahraničí, starobylou kulturu z Čech a Moravy a také kulturu sousedních zemí. Také se tímto festivalem velmi rozvíjí kulturní povědomí účastníků tohoto festivalu. Rovněž se, návštěvníkům a obyvatelům města, každoročně chlubí svým skvělým vínem místní vinaři ze spolku Moravín a to na degustaci vín, která je každoročně součástí festivalu. Festival je jedním z festivalů Folklorního sdružení České republiky.V roce 2012 byla v České televizi odvysílána reportáž z tohoto festivalu viz.http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10096307226-folklorni-magazin/412236100162014/. 
Páteční podvečer je tradičně zahájen zpěvy všech přítomných souborů o víně a jiných neřestech. Dále pokračuje program Zarážení hory v podání NS Pálava. Jedná se o starobylý vinohradnický zvyk. Sobotní ráno je věnováno programu Roztančené město kdy jednotlivé soubory na různých místech ,krátkými tanečnímu vstupy, zvou na odpolední, hlavní, program. Odpoledne se představí všechny soubory na podiu na Náměstí v Mikulově s tím nejlepším ze svého repertoáru.

kontakt: Petr Ševčík tel. 724132910

Účinkují

Národopisný spolek Pálava, Pálavští senioři, CM Píšťalenka, Dětský folklorní soubor Jackové z Jablunkova, Folklorný súbor Jedlovina z Kysuckého Nového Mesta, mužský a ženský pěvecký sbor ze Šardic a Vyslúžilci z Kyjova

Kontakty

www.nspalava.cz

Termíny