KOUPELNY PART II: KRÁSA, MILD VERZE / Rybařvoucí o.s.

Divadlo

Jedinečná, tentokráte čistě jevištní, podívaná do jiných světů. Druhý díl koupelnového seriálu, ve kterém hlavní hrdinky mutují čistou krásu.


40 min; jazykově bezbariérové

 

Koupelna je místo spjaté s očistou a zkrášlováním těla. Autoři představení Koupelny part II: Krása vychází z fascinace leckdy absurdním světem iluzí kosmetického průmyslu. Specifická estetika kosmetických výrobků je inspiruje ke hře, ve které transformují objekty denní potřeby a dávají jim nový tvar a jiný význam. Vytváří tak surreálný svět originálních výtvarných vizí, kde se krása zjevuje v mnoha podobách a návody na obalech šamponů a kosmetických kapesníčků se dají luštit na tisíce různých způsobů.

 

Inscenace Koupelny part II: Krása vychází z řady výtvarně-divadelních performancí v koupelnách soukromých bytů v Čechách a ve Francii, které vznikly v letech 2009-2011.  Výsledky těchto experimentů autoři nyní dále rozvíjí i mimo prostory koupelen. Prvním pokusem byla inscenace Koupelny part I: Mýdlo zabývající tématem intimity v rámci divadelního prostoru. V druhém díle Koupelen se Rybařvoucí vydává objevovat nové přístupy.

 

Skupina Rybařvoucí vznikla v roce 2009. Je složená převážně ze scénografů, kteří postupují cestou kolektivní tvorby s důrazem na vizuální složku, práci s materiálem, performance a stylizaci výsledného tvaru představení. Stěžejní aktivitou skupiny je projekt "Koupelny" v České republice a ve Francii.

 

Představení je součástí rezidenčního programu o.s. Motus produkce divadla Alfred ve dvoře v roce 2013.

 

Účinkují

Koncepce: Tereza Benešová, Aňa Šebelková, Sofia Adamová, Anežka Kalivodová, Barbora Šimková, Lucie Wildtová, Tereza Koníčková, Michael Cáb, scénografie: Tereza Benešová,

světla: Matěj Beneš, hudba: Michael Cáb, Jan Popelář, technická podpora: Matěj Beneš, Julien Magnan, produkce: Helena Čtyroká, video: Zdenek Durdil,  účinkují: Sofia Adamová, Anežka Kalivodová, Aňa Šebelková, Barbora Šimková, Lucie Wildtová, Tereza Koníčková, Heather McGadie

Podpořili: firma Botanicus, Melitrade,  Jika koupelny, velkoobchod drogerie Lebeda & Janeček a VELVET International, s.r.o.

Termíny