Nová prohlídková trasa na zámku Velké Losiny otevřena

Volný čas

Zámek Velké Losiny připravil na letošní sezónu novou prohlídkovou trasu v barokním křídle zámku. Tato trasa je návštěvníkům přístupná od 1. května 2013.


K vidění jsou tři rokokové pokoje vybavené původním historickým nábytkem i osobními předměty. Interiéry jsou doplněny portréty představitelů rodu Liechtensteinů a Žerotínů. Součástí prohlídky jsou také dvě koupelny z konce 19. století a počátku 20. století, které sloužily Liechtensteinům.

Dále prohlídka pokračuje v zámecké obrazárně, kde návštěvník v šesti místnostech uvidí cenné obrazy, sochařské i uměleckořemeslné práce a nábytek ze sbírek velkolosinského zámku. Kromě toho mohou návštěvníci nahlédnout do bývalého zámeckého vězení ze 17. století, kde byly umístěny i osoby obviněné z čarodějnictví.

Hned ve vstupních prostorách zámku návštěvníky uvítá expozice fotografií v rámci projektu Oživlé památky: “Půdy, krovy, aneb jak se stavělo“. Fotografie prezentují rozsáhlé rekonstrukční akce realizované přímo na zámku, či na zámeckých objektech nacházejících se v areálu zámku.

Kontakty a informace:
  • Ing. Marcela Tomášková, kastelánka Státního zámku Velké Losiny, 602 582 878. tomaskova@olomouc.npu.cz, http://www.zamek-losiny.cz/
  • Mgr. Dagmar Šnajdarová, tiskový referát, PR  NPÚ ÚPS Kroměříž, 573 301 435, 725 308 460, snajdarova@kromeriz.npu.cz
Termíny