Svatojánské slavnosti NAVALIS 2013

Hudba

Svatojánské slavnosti NAVALIS jsou oslavou nejznámějšího českého světce a „Pražana“ sv. Jana Nepomuckého, patrona všech lidí od vody. Konají se vždy v předvečer jeho svátku - 15. května.

V barokní době patřila tato slavnost k největším a nejvelkolepějším oslavám. Sjížděli se na ni poutníci ze všech koutů země, aby uctili památku sv. Jana Nepomuckého, ale také aby vyslechli hudbu provozovanou z vodní hladiny Vltavy a zhlédli ohňové show. 

K vidění bylo velké množství atrakcí. Na tradici barokních slavností se navázalo v roce 2009 obnovenými Svatojánskými slavnostmi. Od té doby byly slavnosti každý rok a mají již svůj pevný scénář – slavnostní mši v katedrále sv. Víta, procesí od katedrály přes Karlův most na Křižovnické náměstí a barokní koncert na vodní hladině zakončený ohňostrojem. Každý ročník pak bývá doplněn o další speciální akce – koncerty, nešpory, gondoliéry, regaty dračích lodí a mnohé další. Velký zájem o obnovené Svatojánské slavnosti NAVALIS svědčí nejen o oblíbenosti světce, ale též o a atraktivnosti slavností v dnešní době. 

Program Svatojánských slavností NAVALIS 2013: 
18:00 Slavnostní mše svatá v katedrále sv. Víta, Vojtěcha a Václava v Praze 
19:00 Svatojánské procesí na Karlův most 
20:00 Regata historických a dračích lodí na Vltavě 
20:15 Bohoslužba v kostele sv. Františka z Assisi, Křižovnické náměstí v Praze 
21:00 Barokní vodní koncert na Vltavě Přijďte do procesí, přijeďte ke Karlovu mostu na lodi! 
Na koncert na vodní hladině je možno zakoupit vstupenku na loď František, která bude kotvit u Karlova mostu. Předprodej v Muzeu Karlova mostu.

Kontakty

www.navalis.cz

Termíny