pidiFEST

Divadlo, Volný čas, Hudba, Pro děti, Kurzy, vzdělání, konference

Koncert legendární skupiny Plastic People of the Universe proběhne ve Strašnickém divadle v rámci druhého ročníku PidiFestu, přehlídky současné tvorby studentů Vyšší odborné školy herecké a hostů. Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro (www.ticketpro.cz)

Doprovodný program festivalu zahrňuje rozmanité besedy a workshopy například: 

Workshop s italským performerem Mariem Fraschetti

Tento workshop chce nabídnout prostor pro tvořivé a bezpečné objevování našeho kolektivního a osobního nevědomí. Prostřednictvím práce s tělem, které je nositelem naší kolektivní i osobní paměti, můžeme aktivovat spojení k našemu nevědomí, a objevit tak mnoho našich skrytých nadání.

Mario Fraschetti je mistr aikida, performer, spisovatel a znalec řecké mytologie. Divadlo vnímá jako silný prostředek vedoucí k sociálnímu a politickému uvědomění v tradici divadla utlačovaných Augusta Boala.

V neposlední řadě představíme hosta z Liberce:

Přísně tajné: Hrubá nemravnost

Tomáš Dianiška / Braňo HoličekRežie: Braňo Holiček, Hrají: Tomáš Dianiška, Karolína Baranová, Jakub Albrecht

Host: Divadlo F. X. Šaldy Liberec

Rozverná jevištní feérie inspirovaná pozoruhodným a dojemným životním příběhem Alana Turinga, geniálního anglického matematika, který rozhodujícím způsobem přispěl k sestrojení prvních počítačů i k porážce Wehrmachtu za 2. světové války. Byl ale také homosexuál

a provozování homosexuálního styku bylo v Anglii až do šedesátých let klasifikováno jako trestný čin...

Bližší informace a kompletní program najdete na www.pidivadlo.cz.

Kontakty

www.pidivadlo.cz

Termíny