Letní výstava bonsají na zámku Libochovice

Volný čas, Pro děti

Bonsaj klub Libochovice pořádá tradiční, již 25. letní výstavu bonsají a suiseki na nádvoří zámku. Výstava probíhá od 30.června do 8. července od 10 do 17 hodin. Máte možnost shlédnout ukázky tvarování v podání členů a hostů Bonsai klubu Libochovice. Součástí výstavy je prodej bonsají, nářadí a literatury.


http://www.zamek-libochovice.cz/

 

Bonsai klub vystavuje na zámku


Bonsaj klub Libochovice pořádá tradiční, již 24. letní výstavu bonsají a suiseki na nádvoří zámku, která se koná pod záštitou Města Libochovice. Výstava probíhá od 30.června do 8. července od 10 do 17 hodin. Máte možnost shlédnout ukázky tvarování v podání členů  a hostů Bonsai klubu Libochovice. Součástí výstavy je prodej bonsají, nářadí a literatury. Pro návštěvníky je připravena bohatá tombola. Bonsai klub Libochovice zve všechny zájemce k návštěvě.
Suiseki (sui-voda, seki - kámen) je umění, jehož nejdůležitějším aspektem podmanivost kamenů. Opravdový suiseki by měl dát pozorovateli podnět, který ovlivňuje paměť, pocity, rozpoznání zvláštního místa, objektu, nebo hory. Suiseki vyjadřují krásu přírody, zvláště hor a vodstva. Suiseki jsou tradičně vystavovány na vyřezaných dřevěných podložkách (daiza), nebo na mělkých miskách (suban nebo doban).

Termíny