Historické májové trhy + tradiční české farmářské trhy v Benešově nad Ploučnicí

Volný čas, Pro děti

Přijďte si prohlédnou zámek ozdobený květy a provoněný jarem. Do Benešova nad Ploučnicí zavítá první květnovou neděli na pět desítek trhovců a řemeslníků, chybět nebude ani dobové občerstvení.


http://www.zamek-benesov.cz/

Velkolepá oslava se uskuteční na nádvoří Horního zámku i před ním. Těšit se můžete nejen do dobové a tradiční české farmářské trhy, ale i na ukázky dobových řemesel. Na své si přijdou i Vaše chuťové buňky.

Do Benešova nad Ploučnicí zavítá první květnovou neděli na pět desítek trhovců a řemeslníků. „Podařilo se nám zkontaktovat celou řadu trhovců i řemeslníků, návštěvníci se mohou těšit například na kováře, tkadlenu, uzenáře a mnoho dalších. Chybět nebude ani dobové občerstvení. Zbytek programu si nechám pro sebe, však se přijďte sami podívat,“ podotkla s úsměvem organizátorka trhů Šárka Justrová.

Na nádvoří se představí i obyvatelé Benešova nad Ploučnicí a přilehlého okolí. Své výrobky zde budou prezentovat školáci ze Základní školy Benešov nad Ploučnicí a své umění v podobě malování na obličej předvedou maminky z benešovského Rodinného centra Medvídek. „Zámecké májové trhy jsou pro nás i pro návštěvníky úplnou novinkou, nikdy jsme žádnou podobnou akci na zámku nepořádali. Pevně doufám, že se stanou květnovou tradicí našeho zámku,“ dodal na závěr kastelán.

Akce začíná v 10:00 a končí okolo 17:00, vstup na ni je zdarma. Zkrátka nepřijdou ani ti návštěvníci, kteří si budou chtít prohlédnout zámecké interiéry. Zámecké májové trhy nijak nenaruší běžné komentované prohlídky Horního i Dolního zámku.

 

Termíny