Trutnov opět zaplaví noví cirkusáci z celé Evropy

Divadlo, Volný čas, Pro děti

Akrobati, žongléři, klauni i herci rozvíří již potřetí atmosféru města Trutnova. Mezinárodní festival nového cirkusu Cirk-UFF vtrhne do podkrkonošské metropole již tradičně o prvním červnovém víkendu. V rámci oficiálního programu této unikátní akce se v trutnovských ulicích, v multifunkčním divadle Uffo, i v šapitó, představí pět zahraničních a osm českých souborů. Pro začátečníky i pokročilé budou připraveny workshopy se zahraničními i českými lektory, na páteční i sobotní večer se chystají i nezbytné hudební party.

 

Hned při svém prvním ročníku vnesl Cirk-UFF do města zcela novou a doposud nepoznanou atmosféru. Nejinak tomu bude i letos. „Před dvěma lety to byl pro řadu lidí tak trošku šok, ale veskrze pozitivní. Ještě před sebou vidím, jak roztodivné pohyblivé konstrukce či originální zahraniční performeři rozzářili lidem oči. I pro tento rok chystáme lahůdky do ulic, největší hvězdy budou samozřejmě vystupovat v Uffu,“ nastínil ředitel festivalu Libor Kasík.

 

Nový cirkus pochází z Francie, a proto není divu, že hlavní trumfy přivezli organizátoři právě z této země. „Musím říci, že letos je velmi těžké vyzdvihnout jedno konkrétní představení, ale samozřejmě se těším na sobotní show francouzského souboru La Meute. Nemohu ale nezmínit soubor Cirk La Putyka, který v Trutnově představí své poslední představení Risk, které vzniklo v rámci mezinárodního projektu LACRIMAE, na němž La Putyka spolupracovala s dalšími špičkovými soubory, konkrétně švédským Cirkus Cirkör a francouzským Cahin Caha. Z venkovních představení, která u nás máme zdarma, pak nelze opomenout Shake, Shake, Shake belgicko-španělského uskupení Paki Paya, jež na diváky působí přímo euforicky,“ řekl k letošnímu programu Kasík.

 

Festival Cirk-UFF vypukne v pátek 31. května a bude trvat do neděle 2. června. Vstupenky na placená představení v Uffu a v šapitó bude možno kupovat na inforecepci Uffo či rezervovat na čísle 499 300 999. Další možností, především pro zájemce z větší vzdálenosti, je nákup vstupenek online, který lze využít na tři představení v Uffu (La Putyka, La Meute, Cirkus Mlejn). Nakupovat online je možné na adrese www.cirkuff.cz a www.uffo.cz.

Kontakty

www.uffo.cz

Termíny