Křest knihy Venduly Vartové-Eliášové Z inkoustu noc

Volný čas

Srdečně Vás zveme na křest debutové básnické sbírky Venduly Vartové-Eliášové Z inkoustu noc. Konat se bude ve čtvrtek 23. května 2013 v 18:30 hod. v Knihovně Eduarda Petišky v Brandýse nad Labem.

Autorka sice vydává svou první sbírku poezie, ale s její tvorbou jsme se mohli setkat již v polovině devadesátých let, kdy se její básně objevovaly v brandýsko-boleslavských Městských novinách. O několik let později vydala Polabský herbář – soubor sebraných pověstí a příběhů z Brandýska, které autorka proložila historickými reáliemi a komentáři o vlastních jménech polabských obcí. Touto půvabnou a dodnes školami a knihovnami často využívanou publikací však její tvorba zdánlivě skončila.

Vendula Vartová působila jako regionální novinářka, vyučovala na základních a středních školách a v letech 2006 – 2011 žila v Bruselu. Tam také vznikalo jádro její právě vydávané sbírky Z inkoustu noc.

V ní se, slovy brandýského spisovatele Petra Kukala, „jednak odráží pocit vykořenění a stesk po domově, jednak v oddílech milostné a erotizující poezie z několika úhlů nahlíží fenomén ženství: v rámci milostné vztahu, v rovině mateřství, i coby existenciální určení, způsob pobytu na světě.“

Závěrem dodejme, že knihu pokřtí labskou vodou autorčina dcera Anna.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Účinkují

Vendula Vartová

Petr Kukal

Anna Vartová

Termíny